Koulutuskeskus Salpaukseen kevään 2013 yhteishaussa valitut opiskelijat - Koulutuskeskus Salpaus
Salpaus > Ajankohtaista > Koulutuskeskus Salpaukseen kevään 2013 yhteishaussa valitut opiskelijat
Uutinen
13.6.2013 8:50

Koulutuskeskus Salpaukseen kevään 2013 yhteishaussa valitut opiskelijat

​Onnittelut saamastasi opiskelupaikasta!

Opiskelupaikan saaminen edellyttää vastaanottoilmoituksen palauttamista 27.6.2013 mennessä.

Tarkemmat ohjeet löytyvät kotiin postitettavasta hyväksymiskirjeestä. 
 
Alkuperäinen valintatilanne, tietoja ei päivitetä.
 

Asikkala

 
Koulutus: Eläintenhoidon koulutusohjelma
Först Sini Peppina, Heikkilä Sari Anneli, Hirvonen Emilia Aleksandra, Ikkala Essi Sinikka, Immonen Ulla Ilona, Järvilehto Laura Susanna, Kemppi Nelly Karin, Ketonen Siru, Kettunen Marika, Koivisto Marika, Koivunen Juuli, Kortema Elina Annamaija, Koski Piia Pauliina, Lainpelto Heidi Johanna, Leino Mirkka Katriina, Lempinen Asta Lemmikki, Lindeman Sari Kaarina, Lippojoki Laura Johanna, Myyrä Mari Johanna, Mäkinen Hanna Pauliina, Mäkinen Reeta Jasmine, Oksanen Eija Maarit, Paukkunen Alina-Iiris Hellevi, Pessi Terhi Maria, Piispanen Emma Elisabet, Reinholm Tanja Maria, Rieger Andrea Anneliese, Saastamoinen Lotta Pauliina, Sakki Marjut Sini Eveliina, Sool Enelin, Syrjänen Henna Emilia, Timonen Roosa, Tolvanen Mirka Susanna, Tuomainen Katariina Maria, Tylli Jenni Iida Anniina, Vesamäki Reetta Maria Pauliina, Viitanen Jenny Kristiina, Vikman Emma Eveliina, Viljakainen Aleksandra Aili Sofia. + 5 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Hevostalouden perustutkinto
Ahtiainen Erika Elliina, Ampuja Nina, Eloranta Nea Kaarina, Harju Ellinoora, Heimonen Heta Kairit, Helminen Hanna-Saara Mirjami, Hyrkäs Karoliina Jasmin, Kajova Emmi Johanna, Kallunki Inka Valerie, Kovanen Anna Kristiina, Kraidie Sälmä, Lahdenperä Elisa Maria, Laine Mari Susanna, Launiala Miia Elisa, Martinmäki Julianna Jasmine, Mattila Mimmi Leena Kyllikki, Mattinen Nina Johanna, Nivala Sanni Eveliina, Paasonen Hanna Carita Inkeri, Patvikko Jenna Marika, Peker Neslihan, Repo Minea Christine, Roth Satu Marianne, Rouhiainen Milla Rosa, Salin Mirka Maarit Siviä, Salminen Nea Anne Eveliina, Salo Noora Maria, Sällinen Nina Marika, Tapiola Johanna Marena, Toikkanen Minna Ilona Päivikki, Torppala Roosa Henriikka, Tuukkanen Linda Susanna, Vainio Helmi Iines Olivia, Vainionpää Sini Anniina, Virta Sofia Helen, Vuontela Sanni Elina Talvikki, Vuorela Katarina Eleonora, Vuorinen Emmi Sofia, Vänskä Elina Anne-Maria. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kalatalouden perustutkinto
Kovakoski Iiro Vilho Verneri, Kulju Salla Maaret, Lahtinen Suvi-Tuulia Pauliina, Leppänen Aatu Pietari, Lindström Niko Valtteri, Mäkinen Tuomas Jari Kalervo, Niemi Ilkka Samuli, Pasanen Timo, Penttilä Teemu Voitto Ensio, Rantanen Tommi Matti Mikael. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
Koulutus: Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Helminen Sasu Matti Taneli, Hirvonen Satu Maria Justiina, Koskinen Katariina, Lätti Kai Pyry Pekka, Möltsi Riku Antero, Ollikka Jani Markus Juhani, Yrjänne Mika-Antti. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Maatalousalan perustutkinto
Hermunen Juha Tapani, Kauko Aki Santeri, Kohilo Veera Katariina, Lehtinen Aaro, Partanen Julia Cristina, Mäentalo Lauri Pekka Olavi, Peltonen Mikael Heikki Petteri, Pohjanvuo Anni Julia Wilhelmiina, Raatikainen Iina Maria, Rasa Riku, Toivonen Pinja, Tuukkanen Arttu Miro Petteri. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Heinola

 
Koulutus: Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
Ahtiainen Iita-Maria, Ahvenmäki Annika Aleksandra, Engström Patrik Alexander, Heinisuo Petro, Juhonen Arttu Eino Oskari, Keihäsniemi Jonna Anna Elisa, Joska Reetta Matilda, Kuokkanen Natalie Nina Maarit, Kuoppasalmi Mikko Taneli, Laakso Janina Rita Johanna, Metsola Eemeli Jari Markus, Mäkelä Jussi Valtteri, Oranen Jenna Jasmin, Peltonen Hanna-Mari Julia, Pietilä Inka Eveliina, Räästi Santeri Julius, Saarvo Nella Marianne, Sunikka Krista Anniina, Taavila Noora, Annika, Teikari Jarno Vesa Matias, Tsokkinen Rita Katariina. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Autoalan perustutkinto
Anttila Lasse, Haapalahti Micael Samuli, Heikkinen Ossi Petteri, Järvinen Santeri Tapani, Kailasto Tomi Kristian, Katila Toni Kristian, Kekkonen Niko Sakari, Kilpeläinen Tino Mikael, Kuokka Jesse Arttu Elmeri, Laine Jaakko Santeri, Litmanen Jenna Jessica, Liukka Pauli Valtteri, Malin Tuomas Kristian, Mustasalo Jonni, Mökkönen Joni Tapio, Raatikainen Teemu Atso Olavi, Rautio Valtteri Juhani, Saunamäki Sami Markus, Turunen Milla Maaria, Vironmäki Tommi-Markus. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Kultala Janni Alexander, Sakki Eva Maria, Hakkarainen Pinja, Leppänen Joni Ville Kalevi, Härkönen Susanna Sarianne, Ekberg Niko Markus Aleksi, Tenkanen Antti Avel, Lahti Niko Valtteri Kalevi, Jukkola Minna Maria, Pitkänen Nelli-Noora Julia, Tanskanen Mikael Ville Valtteri, Pellinen Heidi Sofia, Kettunen Sofia Marianne, Korjus Karl-Erik, Pere Tomi Valtteri, Finsk Timo Mikael, Hänninen Teija Jenna Emilia, Pirinen Roosa Anniina, Oona Tanskanen, Kuha Jessika Emilia, Oksanen Tanja Pauliina, Vehmassalo Jani Juhani, Lilja Mirka Marike, Schulte Marko Erkki Juhani, Reponen Laura, Trnava Adenis, Blåberg Paavo Martti Olavi, Turunen Aaro, Perälä Mikko Kalevi Johannes, Toiviainen Olli-Pekka, Heino Miia Marika, Pystynen Krista Elisa, Nieminen Jani, Myllyperkiö Ekaterina Katja, Huttunen Aleksi Matias, Tanninen Sonja Tuulia, Rasikannas Nea Emilia, Heikkilä Anni-Sofia Katariina, Aroheinä Iida Maria, Hokkanen Arttu Oskari, Viksilä Mika Taisto Juhani, Kiesilä Alisa Natalia, Seppälä Anniina Elina, Laakso Krista Maria. + 4 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Heinonen Toni Kristian, Hämäläinen Juho-Matti Kristian, Juntunen Vili Santeri, Karhunen Olli Matti Mikael, Koivunen Niko Petri Olavi, Kontio Roope Otto Ensio, Koskimaa Jarno Valtteri, Kuitunen Vili Matias, Leirisara Jüri Aarne Evert, Lillman Ville Markus, Metsäoja Matti Oskari, Mettälä Joel Elias, Nykänen Sebastian, Ranta Eetu Aleksi, Treilmann Carné, Uysal Samir Sakir, Vanhatalo Toni Kristian, Westerberg Miikka Jari Samuli. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Ahonen Lotta Juulia, Behm Sami Ville Petteri, Haaranen Jenni Hannele, Haikonen Sami Sakari, Harjumäki Heikki Aleksi, Heinonen Laura Maria, Houni Maiju Sini Marleena, Järvinen Aleksi Paavo Einari, Kaartinen Teemu Antti, Koskinen Mira Jasmin, Kukkonen Roosa Tuulikki, Lehto Veera Marika, Marttiin Aleksi Miska Mikael, Mattila Joni Eemeli, Mäntynen Fiia Amanda, Partinen Jenna Piritta, Pitkäsilta Iida Maria, Rautkoski Joni Arvi Matias, Salmenniemi Veera Marjaana, Seppälä Vera Mia Maria, Sulonen Marko Oskar William, Tereschatoff Ramona Henrietta, Tiihonen Janne Markus Tapio, Vainio Inkeri Katariina. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Ahokas Ville Sakari, Arola Olli-Pekka, Basboga Özgur, Degerman Sami Eemil, Elokankare Anton Oskar Victorio, Hentilä Hemmo Verner Tapani, Jamil Ivan, Kinnunen Vesa Matti Antero, Lehto Topi Arttu Nikolai, Leikkola Antti Petteri, Mara Ilari Kristian, Oslanus Mikko Petri Samuli, Pystynen Kiia Kristiina, Salmi Olli Martti Juhani, Tenhola Akseli Pekka Ilmari. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Deppner Laura Susanna, Jokinen Jenna Mari, Jokinen Jenna Maria, Järvinen Janina Anniina, Kettunen Saara Maria, Kunttu Jenny Susanna, Leinonen Inga-Reetta Amanda, Lyytikäinen Roosa Mari, Mikkola Milla Eveliina, Mikkonen Essi Nea Marika, Nora Jennika Kiia Jasmiina, Peltola Veera Katariina, Punavaara Tiia Emilia, Rautavuo Ville Kustaa, Repola Iina Maria, Rossi Pinja, Sauvala Vilma Jasmin Emilia, Toivanen Kiia Inka Karina, Törnroos Henna Maria, Vähä-Antila Satu Helmi Maria, Äikäs Salla-Maria Johanna. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Aronen Roope Antero, Huovila Riko Valtteri, Kallio Viljami, Kouhia Henri Kristian, Lehmusvirta Jan Erik, Nikki Matias Eemil, Nyberg Jani Markus Mikael, Olin Lauri Kristian, Paljakka Iiro Elias, Reunanen Markus Jalmari, Palminen Pyry, Rinne Heikki Viljami, Salminen Antti Ilari, Streng Patrik Augustinus, Terhomaa Roope Olavi, Tontti Sami Tuomo, Tuomikoski Marko Henrik, Turpeinen Niko Juhani, Valo Joonas Oskari, Vasajoki Teemu Juhani. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Jaatinen Jami Joel, Juhola Matias, Kilkkilä Viljami Hannu Kasperi, Kolunsarka Aleksi Juhani Kustaa, Korabljova Kristiina, Korhonen Henri Aatu Sakari, Korkalainen Aleksi Aki-Petteri, Kääriäinen Tinka Helinä, Makkonen Kare Petteri, Piskonen Otto Kalle Mikael, Pohjankoski Toni Mikael, Saari Jaakko Väinö Luukas, Salonen Juuso Juhani, Salonen Markku Tapani, Sillanpää Ilari Jere Oskari, Tauriainen Juho Olavi, Tissari Jarno Tapani, Tulander Jesse Kristian. + 2 valittua joden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Turvallisuusalan perustutkinto
Hahl Mikko Nestori, Hildén Vili Mikael, Humla Oona Kaarin Aleksandra, Järvinen Anni, Kiiski Noora Katariina, Koivu Katariina Ida Maria, Koskenniemi Maria Heidi Eveliina, Körmöläinen Vesa Valtteri, Laine Jan Kristian, Männikkö Timi, Nyqvist Alice Karolina Linnea, Puustinen Tuuli Kaarina, Pyrhönen Toni Veli-Matti, Rakkolainen Konsta, Teemu, Antero, Rask Kia Camilla, Ruissalo Juho Eemeli, Runninmäki Juuso Armas, Seppälä Anssi Matias, Sihvonen Ossi, Simola Jesse Juhani, Soisalo Serafia Jenni-Veera, Syrjänen Pasi Juhani, Tommola Jani Johannes, Tonteri Ilmari Elmo Hermanni, Turpeinen Mikaela Katariina, Tuukkanen Hanna Katriina, Uimonen Sara Maria Alexandra, Vilhunen Lilly Eleonora, Vuorenniemi Ville-Markus. +1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Hollola

 
Koulutus: Kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Honkanen Oona Laura Juulia, Kalliomäki Jarkko Lassi, Karhu Mira Juulia, Kiiveri Jonna Karoliina, Kolehmainen Julia Eveliina, Kosunen Jenna Jasmine, Louhelainen Sonja Marleena, Muñiz Eloranta Anna-Carmen Matilde, Nousiainen Susanna Kaarina, Ojalehto Saara Inka Annika, Pusa Hanna Sofia, Rajala Krista Marianne Ingeborg, Rantanen Kirsi, Salonen Aino Inkeri, Salonen Erina Karoliina, Sipilä Ellimaari, Tilsala Toni Kristian, Timonen Elina Linnea, Torppala Leevi Juhani, Vättö Joonas Mikael. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto
Al-Mashkur Fatima, Al-Zagnoon Zeinab, Kuittinen Vilhelmiina, Kärkkäinen Riina Kirsti Helena, Leppäsalo Sanni Annika, Näslund Nea Johanna Vilhelmiina, Rantanen Ina Sofia Carita, Teder Egle, Tikkinen Inka Esteri, Tuomala Saana Helka Katariina, Tuominen Nina Roosa Maria. + 3 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
Koulutus: Vaatetusala (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Deykova Anna, Halme Tea Mirjami, Jokela Mirka Susanna, Järvelä Eetu Juhani, Kaakkolammi Emmi Hilja Inkeri, Kairenius Emmi, Krook Aliisa Emilia, Kymi Iita Amanda, Loihuranta Kirsi Maria, Lång Miia Kristiina Orvokki, Löytönen Niina Johanna, Nevalainen Mira Maaria, Pietilä Taru Helinä, Sihvola Henna Sofia, Vilkman Mirka Marika. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti

 

Lahti, Kannaksenkatu

 
Koulutus: Kultasepänala (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen koulutusohjelma)
Armia Oona Karoliina, Eskola Laura Anniina, Heinonen Riikka Maria, Joki Eini Päivikki, Joutsi Saimi Kanerva, Karppinen Elisa Katarina, Keränen Kati Anita, Kohvakka Meri Saana Karoliina, Koponen Alli Sisko, Kyöstilä Essi Kaarina, Lamberg Otto-Emil, Leppänen Jasmiina Jemina, Martikainen Mirka Miitta Melissa, Mäkinen Alisa Roosa Maria, Närhi Vesa Mikael, Rintala Riitta Maria, Rissanen Janina Pia Katriina, Vaskonen Elina Maria, Virtanen Miikka Elias. + 3 valittu joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Katsastajankatu

Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Ahola Roni Albert, Alastalo Antti, Al-Murshidi Ali Hassan Karim, Al-Taji Ali, Asukas Eeli Matias, Flekander Miko Niki Mikael, Forsström Kim Christian, Fredriksson Jouni Tapani, Hassi Teemu Juhani, Heiskanen Tomi Oskari, Herttuainen Nooa Marco Mikael, Hovi Olli, Juhola Manu Oskari, Jäntti Jere Jalmari, Kaipiainen Ossi, Kalasa Wa Ngoy Doddy, Kallio Max Bertel, Kallio Ville Markus, Karstila Ossi Juhani Samuel, Kavén Esa Mikael, Ketonen Anu Marja Kristiina, Kettunen Casper, Kettunen Waldemar, Koivisto Joni Kristian, Korhonen Miika, Korhonen Ville, Korkeamäki Ville, Kuligin Matis, Kumpulainen Emilia Jessica, Kuokkanen Riku, Laakso Henri, Laaksonen Henri Oskari, Laaksonen Jami, Lehtinen Aapo Oiva Ilmari, Liponen Henri Miikka Samuel, Lyttinen Teemu Petteri, Merinen Jaakko Kauko Jeremias, Metso Tommi Tapani, Mielonen Jaakko Antero Tapani, Mikander Aleksi Juhani, Mustajärvi Vili Petteri, Mustonen Santeri Emil, Mäkelä Samuli Ilmari, Mäkinen Tiia, Mäyrä Jesse Tapani, Mönkkönen Teemu Sakari, Nummelin Vili Severi, Nurminen Teemu Daniel Olavi, Oinas Aki Eemil, Ojala Miika, Olla'N Jone Tapio, Palokari Lauri Antero, Pimiä Matias Kalle Eemeli, Prei Jaan, Pynnönen Eetu Petteri, Raatikainen Sauli Aleksi, Rantakari Markus Niko Samuel, Raunio Miro Matias, Rissanen Vili Juhani Antton, Romppanen Aku Sakari, Rämö Niko Matias, Saarinen Joni Juhani, Sahanen Jonne, Salminen Eero Ensio, Salonen Onni Jalmari, Salonen Tuomas Mikael, Sarvilahti Tino Markku Aleksi, Schroderus Arttu Oskari, Sheikhal-Alam Hussein Adel, Shilkin Jussi, Matti, Siirtonen Joni Juhani, Sivula Tommi Valtteri, Suomalainen Joel Eemeli Johannes, Taskinen Aki Ensio, Tenkula Eetu, Totti Oskar, Touru Tomy Matias, Turunen Jere Taneli, Waltari Lauri Santeri Anton, Yrkki Jesse Juhani. + 10 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Ståhlberginkatu

Koulutus: Elintarvikealan perustutkinto
De Carvalho Tiia Noelia, Demirel Busra, Haapaniemi Johanna Hannele, Haasiatarha Jatta Marika, Hartikainen Anni Katariina, Hartikainen Jutta Karoliina, Heikkurinen Mari Susanna, Häkkänen Iina Emilia, Innanen Johanna Mikaela, Kaartinen Elina Eeva Kristiina, Kettunen Sofia Jasmiina, Kumpulainen Sanni Hannele, Laukas Soile Tuulia, Lehtimäki Anu Johanna, Lindell Patrik Anton, Lindfors Krista Johanna, Lindgren Riku Peter, Lämsä Jenni Tiia Kristiina, Matkalin Sini Annele, Mattinen Ronja Ida Emilia, Mattsson Oskar Eugen, Missonen Viivi Malvina, Mäkelä Silja Ilona, Mäkinen Sini-Annina, Mäyrä Jonna Tuulikki, Määttä Kristiina Amanda, Nummela Teresa Ida Evelina, Puhakka Vera Eleanora, Rantanen Joonas Eemeli, Riikonen Inga Mari, Räsänen Piia Pauliina, Salo Maija Karoliina, Salonen Heidi Maarit, Saxlin Neea Julia, Sepänaho Emma Karoliina, Sindonen Nadezda, Suomalainen Anna Karoliina, Talja Heli Melina, Tanttu Maija Tellervo, Tuiskula Kaisa Leena, Turkia Eveliina Miia Julia, Valkama Riikka Hannele. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Hiusalan perustutkinto
Alm Monika Anniina, And Isa Alexandra Patricia, Berila Syzana, Holopainen Jutta Inka Josefina, Jähmänen Janita Saara Sofia, Jäppinen Jenny Johanna, Karhu Katja, Koivisto Lena Olivia, Kolsi Jenna Kristiina, Koponen Jessica Iiris, Kumpulainen Sara Eerika, Kunttu Anniina Iida Emilia, Loikala Tiia-Maria, Manula Janika Julia, Matikainen Anna-Sofia Ileena, Mäkinen Pinja Sofia, Niemi Henna Karoliina, Nikkilä Piia  Anna Maria, Nikkonen Anna Sofia, Okkola Laura Susanna, Okkola Lea Annika, Oulama Tony Michael, Peisalo Isa Camilla, Pekkinen Julia Mikaela, Ranta-Eskola Sara Emmi Annika, Räsänen Sanni, Saarinen Jasmiina Saana Sarita, Saastamoinen Alisa Emilia, Sappinen Tea Aino Johanna, Siikala Meri Tuuli Emilia, Sjöblom Mira Anneli, Särkkä Johanna Hannele, Tervo Kaisa Karoliina Agnes, Toiviainen Iida Anna Karoliina, Turkki Jenni Sofia, Turva Jannika, Vanne Noora-Carita, Vartiainen Jutta Maria, Virtanen Lilli Tuuli Sofia. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
 Aaltonen Sandra Emilia, Ahola Sara Susanna, Ahonen Eevi, Ainasoja Eveliina Meeri Anneli, Ansa Eemeli Jyrinpoika, Arbelius Jenni, Arola Henna Maria, Arokanto Mira Marianne, Asikainen Gitta-Belinda Serafia, Backman Johanna Tuulia, Cekic Mustafa Eerik, Ekholm Inka Maria, Erola Janne Antero, Eronen Niko Valtteri, Fabritius Miia Katriina, Ferdoudi Fedua Anais, Flekander Teea, Gardemeister Janna Mari Josefina, Hakanen Noora Maria, Halme Marjo Riitta Orvokki, Halonen Heini Emilia, Hankilanoja Mari-Leea, Harju Joni Mikael Antero, Hasu Elisa Jenni Eveliina, Haukka Henna-Mari Johanna, Heinonen Toni Petri Ilmari, Helojoki Roosa Maria, Hirvonen Maria Isabel, Honkanen Emilia, Honkanen Jenni Elina, Hynninen Wilma Sofia, Hämäläinen Tiia Maria, Hänninen Ulla Saara Mirjami, Ilola Santeri Rasmus Mikael, Immonen Noora Karoliina, Immonen Tuija Helena, Iso-Junno Jasmin Sara Marjukka, Janatuinen Riikka Maria Janetta, Jantunen Päivi-Piia Eveliina, Jokinen Pekka Eemeli, Jouhki Laura Jonna, Juurinen Anni-Roosa, Jyrkkä Maija Hannele, Järvelä Anna - Maria, Kaasalainen Tanja Elviira, Kaipainen Juuso Hugo Aapeli, Kaipiainen Marissa Jannika, Karlén Saara Ada Aleksandra, Keihänen Margarita Minja Maaria, Kela Anni Sofia, Kinnunen Elina Katariina, Kirjavainen Eve Inka Karoliina, Kokko Mariia Saija Irmeli, Kokkola Annika Sallamari, Korhonen Tiia Maria, Kouvo Kirsi Helena, Kuisma Leea Marjatta, Kurki Sanni Sofia, Kuustenmaa Johanna Maaria, Kämppi Kiia Marjukka, Laine Anton Nikodemus, Laitinen Jenna Kristiina, Lappalainen Reea Carita, Lehtinen Elina Annamari, Lehto Pauliina Sini Linnea, Lehtonen Mira Marika, Leisbblous Olga, Leppänen Jenni Eveliina, Liimatainen Sofia Henna Marie, Lokkila Tuomas Mikael, Luomala Jenni Jasmin, Luomalahti Saana Henrika, Malinen Sofia Johanna Tuulia, Malmelöv Johan Richard, Metsä Meri Tuuli, Mikkola Aarni Onni Juhani, Moilanen Emmi Katariina, Moilanen Netta Jenna Jessica, Mourujärvi Armi Anneli, Mustonen Essi, Myllyoja Lauri Petteri, Mäntylä Henna Viivi Maria, Naukkarinen Kia Janica, Nieminen Anna Patricia, Niilekselä Kia-Mariia Christina, Noori Akam, Nordlund Janita Carolina, Notkola Joanne Jasmin, Nukarinen Nina-Katariina, Ojantausta Toni Eemeli, Ojaranta Kiia Carita, Pajunen Johanna Kristiina, Parkkinen Taru, Paulasaari Essi Emilia, Paulus Alex, Peltonen Julia Marika, Peltonen Taavi Vilho Verneri, Pohjonen Anton Saku Jalmari, Purho Sara Juulia, Ravantti Nea Mirella, Rintala Wilma Ellen Evita, Ristola Miia, Saarinen Carla, Saarinen Jenna-Anette Hilja, Saira Maija Eveliina, Salmi Johanna Eerika, Salo Juuli Jemina, Sandelin Taina Sara Susanna, Sarkama Leif Max Tapani, Schroderus Ida Helmi Sofia, Siika Marika Elina, Siikanen Sonja Iida Linnea, Sinkko Miina-Mari Helinä, Sipilä Riikka Maaria, Sorvisto Milja Maria, Suhonen Marietta Eveliina, Susi Mirel, Sutinen Jenna Johanna, Säntti Pekka, Taakala Kalle Tapio, Tammisalo Teemu Juha Jalmari, Tervo Joonas Jalmari, Toivonen Tiia Alina, Tynjä Amanda Emilia, Ukkonen Sanni Maria, Wallenius Jere Mikael, Vartiainen Moona Carin, Veirto Ville Nikanor, Vilén Julia Josefina, Vironen Emma Kristiina, Virtanen Valtteri Ville Matias, Volanen Ville, Vuotikka Iida-Pauliina, Väli Renee, Åhman Jenna Mikaela. + 13 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ahlqvist Linnea, Ahonen Anne Maarit, Heinonen Alisa, Hentilä Annica Eveliina, Cassarà Jessica, Hildén Johanna Emilia, Hägert Jessica Veronica, Ilvonen Sandra, Issakainen Sonja, Jokinen Hanna Kristiina, Kettunen Tinja Maria, Koskinen Mariela Melina, Kukkonen Emmi Marja, Kurkela Saana, Kylliäinen Taru Maarit, Könönen Mikaela, Lepistö Tanja Elviira, Lonka Ella Alisa, Malinen Eerika Emilia, Marttila Emmi Lotta Sofia, Metsä Mirja Tuulikki, Nikunen Sara Marjaana, Nousiainen Nea Rosa Maria, Peltokangas Elina Matleena, Piirainen Heini, Rautio Annika Iida Emilia, Riukka Karoliina, Saarinen Julia Jasmin Amanda, Saastamoinen Eve Kaarina, Salonen Annina Marjut, Seppänen Julia Eveliina, Sipiläinen Jenny, Tainala Marika Helena, Ternava Anita, Torkkel Marianne Kristiina, Urpilainen Aino Miina Maria, Vainio Irene, Valkeavirta Minna Susanna, Vuorinen Viivi Eveliina. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kiinteistöpalvelujen perustutkinto (toimitilahuoltaja)
Koivunen Sanni Sofia, Mäki Heli Anneli, Nukarinen Ville Johannes, Vehmassalo Elias Mihail Benjamin. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kotitalousopetus
Aartolahti Johanna Emilia, Granberg Veera Sofia, Hahl Elisa Susanna, Immonen Krista Irmeli, Kolmonen Elina Maaret, Korhonen Jenni Johanna, Kulmala Tea, Kyyhkynen Mirka Hilja Helena, Lampinen Sara, Leppä Heidi Maria, Luostarinen Mirka Elisa, Marttila Janette Eerika, Niiranen Joanna Alexandra, Ohvo Elina Anniina Inkeri, Ovaska Anni Elisa, Peurala Jemina, Pynnönen Annu Eveliina, Rantala Milla Ilona, Rauta Julia Eveliina, Saarinen Lilli Emilia, Santala Nelli-Noora Emilia, Santamäki Teemu Tapio, Vuorentausta Minja Linnea Marjatta, Wallenius Adele Sofie.
 
Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Aaltonen Aleksi Jonne Rubert, Ahonen Mikko Markus, Airio Janna Alina, Alatalo Tommi Antero, Alenius Kristina, Annanen Niko Johannes, Boman Emmi Marika, Danilov Ilja, Ek Heidi Johanna, Enqvist Waltteri Elmo, Erkkilä Tatu Mikael, Eteläpää Evelia Essi Maria, Hakala Riku Matti Einari, Halttunen Neea Jasmiina, Haziri Elira, Heinonen Joonas Santeri, Heinonen Veera Helena, Honkanen Selma Olivia, Hulkko Taru Liisa Pilvikki, Huovila Pinja, Hämäläinen Saija, Hännikäinen Petra Elisa, Ignatius Saija Elisa, Jokinen Jenni Alexsandra Maria, Juola Disa Melissa Veronika, Juutilainen Marie -Isabel, Kainulainen Rasmus Kasperi, Kalliokuusi Aino Helena, Kananen Eetu Valtteri, Karevaara Matias, Karpova Olga, Karvonen Niko Kristian, Katajainen Henri Väinö Katajainen, Kaukola Jani Kristian, Keinänen Tony Sebastian, Kekki Markus Aleksi, Kekkonen Outi Johanna, Kilpeläinen Roope Toivo Tapio, Kinni Heidi Helinä, Kinni Tiia Tuulia, Koivunen Eetu-Santeri, Kokkola Tuomas Artturi, Kontinen Heidi Marianne, Korhonen Emilia Kristiina, Koskinen Veera Liina, Kuhmonen Laura, Kuisma Jenni Eveliina, Kukkonen Juulia Johanna, Kumpulainen Jesse Kasper, Kumpulainen Sylvia Aurora, Kunnas Waltteri Mikael, Kuokkanen Joel Robert Matias, Kuusela Sami Petteri, Kärhä Emilia Milla, Kärkkäinen Jenna Maria, Laitinen Eetu Alpo Juhani, Laitinen Onni Lauri Mattias, Lampinen Sara, Lehtelä Piia Elina, Lehtinen Jessika Sofia, Lehtinen Kimi Anton, Lehtokumpu Nina Marianne Kristiina, Lehtonen Suvi Pauliina, Lember Maris, Lemmelä Essi Jenni Amanda, Leppänen Anna Karoliina, Maattola Tuuli Matilda Tuukantytär, Lindqvist Arttu Erik Hermanni, Majava Jemina Milka Emilia, Malander Nita Mikaela, Mattila Mindi Maria, Mertsalmi Sonja Edith, Mielonen Noora Maria, Milandou Claive  Gailord, Mitikka Pekka Olavi, Moilanen Sandra Maria Eliisa, Morri Jose Sebastian, Niemelä Jasmiina Josefiina, Niskanen Lotta Liisa Katariina, Nuorteva Salla Maaria Dagmar, Nurminen Henni Tiia Kaarina, Nykänen Mari Anna, Nyman Antti, Närhi Joel Mikael, Ojala Lauri Samuli, Paaso-Rantala Saana Elisabeth, Pasanen Antti Jalmari, Pekkanen Jani Mikael, Peltola Sara Ellie Isabella, Pugonen Serguei, Puumila Noora Miretta, Rainala Liisi-Mari Sofia, Raiski Jaana Johanna Marjatta, Rakkolainen Maria Elena, Rantala Anne-Mari Kristiina, Rantala Oskar Toivo Daniel, Rantanen Henni Marjaana, Rathnayake Dinuka Mayantha, Rauti Nelli Maria, Reijonen Mari Kaarina, Renwall Mikael Kristian, Rintala Otto Aleksi, Räihä Jatta Sini Susanna, Rämö Arttu Kalevi, Räsänen Valtteri Juho, Saarela Ida Karolina, Sakara Mira Carolina, Salama Iina Janika, Salmela Sara Jasmin, Salmi Iikka-Artturi, Seppälä Kati Maarit, Shipley Jesse Robert, Silvennoinen Niina Martta Maaria, Stenberg Jenny Janette, Sulonen Jarno Aarne Mikael, Suni Juha Matti Eemeli, Sutinen Santeri Michael, Szepaniak Jenna Laura Marianne, Taipale Sami Sebastian, Teliranta Joni Pertti, Tiainen Inka Anna-Mari, Toivola Konsta Juhana, Tseresneva Margarita, Tumanto Sanna, Uussilta Jasmin, Vaalio Kaisa Elina, Walin Noora Pauliina, Vanhanen Juho Antero, Vantanen Krista Susanne, Vierumäki Veera, Virta Hanna-Mari, Virtanen Teemu Jouko Antton, Volkova Nadezhda, Vähälä Iiro, Ylinen Sari Päivikki. + 15 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Matkailupalvelujen koulutusohjelma
 Asikainen Janna, Boiro Moussa, Helin Helena, Kallio Viivi Jenni Johanna, Khediri Ilyes, Kohonen Henry Aarne Juhani, Koponen Jyri Juhana, Kotiharju Nita Mirella, Merikanto Tuomas, Mutru Aleksi Saku Arvid, Nurminen Iitu Anniina, Paarma Jussi Mikko Oskar, Riomaa Roosa Vellamo, Saariaho Noora Elina, Salo Eve Anniina, Sukhotin Matvey, Tervo Sini Karoliina, Vallius Roosa Isabella, Viuhko Neea Sofia, Öhman Petra Aino Matilda. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Matkailupalvelujen myynnin ja tietopalvelujen koulutusohjelma
Aalto Marika Raili Kaarina, Aarnio Essi Inka Alexandra, Blomberg Tommi Matias, Gousetis Melina Aleksandra, Hahl Katariina Laura Helena, Hänninen Tiina Ida Emilia, Jalonen Elli Ilona, Kaski Roosa Sofia, Kovaleva Alina, Kuoppala Hilkka Tuulikki, Lammenranta Taru Tuulia, Lassinen Anita Inkeri, Lukinmaa Janina Caroliina, Marttunen Selina Miira Julia, Mattila Katri Johanna, Niiranen Jenni Satu Elisabeth, Mohamed Ahmed, Palvaila Venla Elisa, Pasanen Riku Petteri, Rämö Kukka-Maaria Eveliina, Savolainen Unna Sofia, Tarvainen Jenna Emilia, Tirkkonen Jenna, Vesala Niina Elina, Westerlund Noora Julia, Yeoh Hong Chian. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Aatonen Sara Laura Karoliina, Ahola Joonas Antero, Duncker Outi Kristina, Enqvist Mikko Eemeli, Eronen Sami Petteri, Hiltunen Henri Matias, Hurme Tuomo Toivo Antero, Huttunen Vili Hermanni, Immonen Tino Armas, Jokinen Ville-Petteri, Kopra Niko Olavi, Kärkkäinen Otto Eemil, Laitinen Anttoni Ilmari, Murto Joona, Myllylä Aatu Wihtori, Mäki Juho, Männikkö Tuukka Samuel, Nahkuri Janne Kristian, Niemi-Korpi Joel Viljami, Niemikorpi Ville Aleksi, Nieminen Petri Mikael, Nurminen Jani Henrik Joakim, Oinaskallio Atte Petteri, Oksanen Saku Kasper Juhani, Patovuo Niko Jyri Juhani, Pitkänen Evgeniy, Qvick Roope Mikanpoika, Riukka Antti Henrik Olavi, Rui Santeri Pekka Juhani, Rämö Toni Samuli, Salakka Mikko Juhani, Salmi Joonas Juha-Matti, Salmi Joose Mikael, Salo Kim Mikael, Sipponen Eetu Ville, Staaf Marjaana Kriistiina, Tykkyläinen Roope Heikki Juhani, Tähtinen Jere Kristian, Tähtinen Saku Mikael, Weckström Tomi Joonatan, Virtanen Roope Matias. + 3 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tieto- ja kirjastopalvelujen koulutusohjelma
Itämäki Juho Edward, Lehikoinen Veera Helena, Lehtimäki Mimmi Liisa Johanna, Lesonen Susa Marianna, Lundahl Otto Valtteri, Marttila Mari Eva Helena, Naukkarinen Tiia Stephanie, Ratia Miramaria Krista, Rautiainen Juuso Heikki, Räty Sonja Emilia, Salmivaara Simo Jalmari, Siljander Leeni Katariina, Timonen Jaana Elina, Turunen Niina Mirjami, Wassinen Anni Eveliina. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Anttila Juho Pekka, Elo Jenni Helena, Jääskeläinen Ville Veikka Petteri, Kaarla Joona Patrick, Kiiskinen Mauno Juhani, Kortelainen Toni Aleksi, Kotilainen Miko Antero, Lahti Petri Anssi Matias, Lehtinen Pekka Juhani, Lehtonen Jari Petteri, Leikas Anni Maria, Lind Jami Josse Juhana, Lindfors Erik Oskar Valdemar, Mattila Jere Toni, Moilanen Eetu Pekka Uolevi, Pekkola Ville Veikko Valdemar, Peltonen Arttu Kaapo Kalervo, Räihä Eetu Valtteri Mikael, Salmi Valtteri Julius, Saukkoriipi Marjoriitta, Saxlund Miikka Kristian, Vanhatalo Juho, Villgren Tino Mikael, Väänänen Carita Christina.  + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Vipusenkatu

Koulutus: Autoalan perustutkinto
Aaltoluoto Nico Mikael Juhani, Ahokas Onni Eemeli, Granberg Jose Henrik, Hahl Joni Juhani, Halme Minna Maarit, Heinilä Jani Kristian, Hyvönen Teemu Kristian, Jalli Kalle Samuli, Kaatranen Anni Martta Marjatta, Kangas Joona, Karonen Miro Justus, Kirves Joona Aleksi, Kirves Monika Isabella, Koski Marko Mikael, Kouvo Aaro Mikael, Kytösaho Eetu Petteri, Lahtimo Sini Maria, Lehtonen Pete Johannes, Matikainen Jere Markus, Metsä Rosa Miretta, Oravainen Tiina Kaarina, Partanen Miro, Peltola Marko Tapani, Pynnönen Jere Hannu Aleksi, Rakkolainen Heikki, Olavi, Rantanen Severi Emil Mikael, Tammeleht Kermo, Toroskainen Mikko Antero, Tossavainen Taru Anniina, Tuomisto Heikki Santeri, Tuppurainen Jimi Antero, Viitanen Eve-Linnea Hanna Annika, Vinonen Lauri, Virtanen Jarkko, Östman Veli. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kiinteistöpalvelujen perustutkinto (kiinteistönhoitaja)
Ahola Mikko, Huovinen Timo Markus, Jääskeläinen Juho Olavi, Lainio Joona Mikael, Lindell Joona Joel Rasmus, Ojala Pekka-Eemeli, Rämö Niko Santeri, Sihvonen Timo Valtteri. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma
Alanko Niko Herman Olavi, Arraste Iida Amanda Vilhelmiina, Azizian Muhammed, Eskola Juho Lauri Emil, Eskola Paavo Hannes, Halme Santtu Hermanni, Hiltunen Nea Roosa Marianne, Horttanainen Riku Lassi Kristian, Hyvärinen Manu Jaakko Oskari, Hämäläinen Jesse Mikael, Juntto Dani Sebastian, Keinänen Jenna, Kilpinen Kasper Tino Santeri, Korhonen Heikki Hermanni, Korhonen Nenna Jasmin, Koskema Jarkko Patrik Joakim, Lehmonen Janne Samuli, Lehtonen Tommi Henrik, Lindqvist Niko, Lyytinen Erno Mikael, Moilanen Janne Joonas, Moilanen Joonas Jarmo Kalervo, Mustonen Janne Petteri, Nieminen Tino Mikael, Orava Ida Katriina, Patama Toni Henrik, Raijanmäki Ville Veikko, Rantala Juuso Pasi Santeri, Salmi Janika Susanne, Salo Lauri Santeri, Souru Aleksi Kristian, Turunen Kalle Antti Olavi, Vehanen Ville Valtteri, Ylärakkola Miro Olavi. + 6 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Laboratorioalan perustutkinto
Huvila Jenny Susanna, Itkonen Tinja Nelia Agneta, Junno Heidi-Hannele Susanna, Kuikka Soili Anita, Kumpulainen Matias Terhonpoika, Kunnas Kari Esko, Lampinen Siri Senni Susanna, Lindroos Aleksi Saska Jasek, Mikkola Tiia Maria, Moilanen Tuomas Edward, Nissinen Ville Valtteri, Nykänen Satu Susanna, Olli Juuso , Oskari, Piiroinen Carita Jannika Jasmin, Puhtila Paavo Ilmari, Töyrylä Nicole Mikaela, Virtanen Sami Ilmari. + 5 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Logistiikan perustutkinto
Arrenius Iina Johanna, Hahl Robert Daniel, Heikkilä Chayanee, Hoffren Juho Valtteri, Högbacka Nana-Jessica, Kautiainen Kristian Henrik Juhani, Lehikoinen Timo Oskari, Marttiin Joni Eino Juhani, Meiseri Niki Viljami, Mäkelä Jani Kristian, Nykänen Niko Henrik, Rantanen Olli Veikko Sakari, Rauhamaa Nino Julian, Salminen Ville Petteri, Sintonen Suvi Salla, Solntceva Arina, Sylejmani Mergime, Takala Roosa Katariina. + 4 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Dillström Joni Juuso Juhani, Eskola Reetta Eveliina, Happonen Riku Mikael, Kalervo Iida-Liisa, Karlsson Sonja Marleena Elisabeth, Kaulio Olga, Kiurumäki Iiris Katariina, Kääriäinen Minna Matleena, Minkkinen Suvi Roosa, Mustonen Maiju Katariina, Ojala Tuure Eerik, Savolainen Anna, Valtonen Pietu Viljami. + 4 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Muotoilu ja mallintaminen (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Kiljunen Tiina Hannele, Kopra Selja Pinja Maaria, Laitinen Senja Kaarina, Lappalainen Pauli Robert, Lehtinen Joona Mikael, Roine Sini Tuulikki, Såg Sofia Elviira. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Pintakäsittelyalan perustutkinto
Gerkman Janika Susanna, Gerkman Jenni Emilia, Heinonen Janika Julia, Kemppi Janne Jari Tapani, Kivelä Pauliina Elisabet, Laaksonen Senja Irinja Melinda, Laalo Teemu Kristian, Laine Heli Karoliina, Mäkilä Annina Noora Maria, Peri Emma Stiina, Ruotsalainen Emma Maria, Salen Jaakko Vento Vihtori, Sarell Taija Aino Alisa, Skofelt Santeri, Suominen Sara Mathilda, Tarhanen Nea Eveliina, Tuominen Jenni-Julia Johanna, Vehkamäki Jonna Maria. + 4 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Puualan perustutkinto
 Kääpä Niko Johannes, Pyhähuhta Joonas Aaprami, Rusila Janne-Pekka Kristian, Salonen Laura Emilia, Suontama Emil Johannes, Suopelto Tanja Maria Annika. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Puu ja muotoilu (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Düssel Joonatan, Gasser Otso Ilari Mikael, Hedström Emil Oliver, Herranen Petteri Julius Patric, Honkanen Jenni Katariina, Kuokkanen Nicola Pekka Anton, Mäkelä Samuel Markku-Mikael, Pekonen Martti, Peltola Maiju Eliisa, Raatikainen Joni Juhani Tapionpoika, Saarelainen Kalle Ensio, Seppä Artturi Viljami, Silvennoinen Ann-Mari, Silvennoinen Lassi Tapio, Touru Mico Tobias, Vallius Juho, Virtanen Jani Tapani, Virtanen Joel Benjamin. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Ahola Santeri, Ahonen Petri Albert, Alanen Henna Mari Henriikka, Alikoski Jyri Juhani, Aroalho Meiju Karoliina, Bebek Thomas Jani Emil, Eskola Antton Henrik Johannes, Forsström Tuukka Sebastian, Halttunen Miika Matias, Hatakka Jani Ilmari, Heikkinen Miska, Heinänen Henrik Juuso Matias, Hietarinta Tomi Santeri, Hiltunen Joel Henrik, Huomo Lauri Mikael, Immonen Eetu Juhani, Jare Arttu, Jarvansalo Samu Henrik, Jokela Väinö Tuomas, Jokinen Santeri, Jääskeläinen Vili Armas, Kainumaa Teemu Oskari, Kakkonen Eetu Aleksi, Kassim Haron, Kemppinen Tea Miia Helena, Kinnunen Aleksi Armas, Kjellman Kaj Micael, Koivunen Joonas Emppu Oskari, Kojo Jesse Ville Valtteri, Kortelahti Eero Hermanni, Koskinen Miro Sakari, Kulju Kimi Krister, Laurila Jani, Lehtinen Jere Kalervo, Lehto Kalle Toivo Kalevi, Leuku Kimmo Pekka Tapani, Levasmaa Mira Johanna, Linnanen Toni-Kristian, Lonka Jetro Samuel, Martikainen Aatu Aleksi, Metsäpuro Mikko Matias, Mielonen Samppa Antero, Minkkinen Niko Juhani, Myllylahti Miko Iikka, Mäkelä Tuukka Mikael, Mäkinen Jesse Asko Juhani, Näveri Juha Petteri, Oiva Julius, Orehoff Jani Ilmari, Pohjaniemi Aki Oskari, Pulkkinen Niko Petteri, Puolakka Rene Mikael, Pykälä Matias Viljami, Pölönen Jani Mikael, Raitanen Leevi Tapio, Ravi Tommi Aaron, Reinikainen Markus, Ruonakoski Juhana Waltter, Sainio Aku Ville Juhani, Salminen Eetu Severi, Salo Daniel  Emil, Sievänen Tommi Petteri, Snicker Santeri Mikael, Sorsila Niko Petteri, Sottinen Matias Juho Valtteri, Suontama Atte Matias, Sutinen Joona Andreas, Suuronen Tommi Johannes, Svensk Vili Antero, Takamäki Petrus, Talaskallio Matti Antero, Tammi Janne Antero, Tanttu Aleksi Tapani, Tervonen Aleksanteri Gabriel Aarninpoika, Timonen Heini Elisa, Tuiskula Niklas, Tumppila Nico Petteri, Tuulaniemi Julius, Uustalo Jukka, Vesala Valtteri Eemil, Vidgren Jussi Veli Valtteri, Vuorinen Joni Raimo Kalevi, Vuorio Timi Ari Pekka, Östman Matti. + 4 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Aaltonen Miika Samuel, Aarrevaara Leo Aleksander, Ahola Elisa Anniina, Ahtiluoto Antti Juhani, Airaksinen Petra Iina Emilia, Ala-Hemmilä Oona Carita, Anttonen Mia Maria, Brummer Riikka Eliisa, Eskelinen Ella Elviira, Esquina Anttonen Nicolas, Faria Korhonen Tayna, Fält Nina, Golnick Krista Karoliina, Haapakangas Sara Ilona, Heino Iida Marissa, Heinonen Annika Sofia, Heinonen Nella Johanna, Huuskonen Vilma Eveliina, Hyttinen Iida Ellen, Hyvärinen Paula Katariina, Hänninen Johanna Kristiina, Hänninen Kimmo Kristian, Inkinen Anu Johanna, Jakonen Jenna Anneli, Jokinen Linda Lea Loviisa, Jukkola Jonne Markus, Juntunen Milla Rosita Jasmin, Järvinen Milla Sofia, Kaartinen Marju Karoliina, Kakko Salla, Kallio Essi Maria, Kasperi Heidi Johanna, Kekkonen Emilia, Kemppi Jonne Mikko Juhani, Kiiskinen Minni Maria, Kinnunen Irene Katariina, Kohvakka-Salminen Sanna Pauliina, Korhonen Janina Petra Emilia, Korkalainen Julia Karoliina, Koskinen Jenna Anniina, Koskinen Minttu Amanda, Koukka Emmi Sofia Anniina, Kuosmanen Maria Katariina, Kymenvirta Anton Joel, Kymäläinen Teemu Tapio, Kärkkäinen Veera Maaria Hetastiina, Kärkäs Kaisu Matleena, Lahti Aliina Tuulia, Laiho Henna Emilia, Lampila Ari Juhani, Laurell Nea Rebekka, Lehto Anniina, Lehto Jenna Emilia, Lehtoranta Satu Susanna, Leppäaho Lotta Sofia, Leppänen Nea Julia, Leskinen Marja Meri Elina, Lindberg Jenna Maarit Johanna, Lindberg Tiia Janica, Lindström Anastasia Olivia Kastehelmi, Lähdelahti Tia Emilia, Maaniit Anette, Maidell Miranda Michaela, Matilainen Ronja Katariina, Mbabazi Gema, Miinalainen Samih Aulis, Moisanen Julia, Mäkinen Liisa Maria, Nenonen Visa Benjamin, Niemi Konsta Petteri, Nieminen Ronja Samira, Nieminen Tarja Caroliina, Nisula Nora Jasmin, Nogina Valerija, Nopsanen Noora, Nordlund Annika Jasmina, Nummela Salli Maria, Nummi Jenna Emilia, Nurmo Jutta Retriikka, Oinonen Mikko Pentti Viljam, Ora Jonna, Orismala Jenna Susanna, Orti Linda Mirja Karoliina, Pakarinen Sanna Johanna, Palojärvi Pauliina Tuulia, Parkki Roosa Emilia, Partanen Jenni Susanna, Partanen Katja Liisa, Peltonen Sanna Kristiina, Peuhu Oona Matleena, Pihkola Taru Tiina, Piiparinen Sami Tuomas, Pirinen Emilia, Pitkänen Tiia Anni Kristiina, Rantala Nina Maria, Rekola Karita Annika, Rekola Teemu Matias, Rinkinen Jenna Elisa, Ruuskanen Janna Amanda, Ryöti Niko Tuomas, Salmela Sofi Ella Kristiina, Salmensuu Laura Katariina, Savola Maija Valpuri, Savolainen Siiri Sanniina, Seppänen Suvituuli Katarina, Sidiqi Nigin, Sihvola Jenna Erika, Silvennoinen Essi, Silvennoinen Sami, Petteri, Sinisaari Heli Maaria, Sohn Vincenzia, Sorvisto Jasmine Julia, Suhonen Marja Helena, Suomalainen Katja Lotta Marissa, Suvimäki Johanna Eeva-Maria, Sydänmaa Netta Noora Karola, Särkkä Joona, Särkkä Maija Elina, Talvitie Liina Emilia, Tammisalo Anni Iida Maria, Tanskanen Ville Aari Tapani, Tarvainen Riina Mirette, Tervala Katri, Tetri Essi Maria, Tidenberg Susanna Tiia Maria, Timonen Oona Lotta Emilia, Toivonen Nenna Marissa, Tukiainen Emmi Riina Julia, Tuloisela Annamaija Henriikka, Vesa Tommi Johannes, Viertola Jonna, Vihtonen Emma Maria, Virkkunen Jussi Joonas, Virtanen Noora Vilhelmiina, Ylén Emil. + 9 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Suunnitteluassistentin perustutkinto
Johansson Risto Kalevi, Kaivola Laura Eerika, Kettunen Hannu Ilmari, Kämäräinen Johanna, Laaksonen Janette Maria, Lindström Aleksandra, Malja Rami Kristian, Mäkelä Iida Maria, Rahkila Antti Jalmari, Saarinen Arttu Santeri, Saneri Nelli Inkeri, Savolainen Tia Kristina, Teittinen Sonja Olivia, Temonen Maria, Tissari Roosa Karoliina, Tomppo Marika Hannele, Tuukkala Ulla Anneli, Virtanen Kasperi Mikael. + 3 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Taidekehystys (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen koulutusohjelma)
Järvinen Sara Sofia Marianna, Laiho Sanna Maria Annukka, Pilpola Laura Anniina, Suomela Taika Elisa, Venho Tuike Laura Ilona.
 
Koulutus: Talotekniikan perustutkinto
Aaltonen Niko Eetu Kristian, Aho Niko Aleksi, Hiekkanen Kristian Markus, Hurskainen Veikko Olavi, Hämäläinen Eetu Eemil, Hämäläinen Joona Samuli, Jantunen Jere Sakari, Kivistö Julius Eetu Kasper, Krylov Sergei Pavlovich, Lemetti Teemu Juhani, Lius Jonne Aleksi, Martikainen Thomas Sebastian, Moisanen Antti Matias, Mourujärvi Markku Tapani, Niemelä Aleksi Mikael, Pessala Ari-Markus, Räisänen Aleksi Juho Ilmari, Salonen Arttu Eemeli, Suoknuuti Eljas Wiljam Sebastian, Taskinen Mika, Virtanen Niklas Nikodemus. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tarpeistonvalmistus
Herrainsilta Niina Maria, Kilpinen Alina Joosefiina, Kirjavainen Meri Tanja Ilona, Kuoppala Vilma, Laakso Minja Karoliina, Lindblom Eva Carita, Mähönen Hanna Marika, Niininen Veera Karoliina, Suutari Olga Saskia. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tilasuunnittelu ja toteutus (Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto)
Ellonen Elina Maria, Huumonen Kia Carita Kristiina, Koskenala Iida Tuulia, Miettinen Anna Riikka Maria, Pelkonen Kaisa Anniina, Rastas Tytti Vera Maria, Sillanpää Tuomo Hermanni. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Ahonen Anu Kristiina, Bragge Mia Mari Kristiina, Etula Mika Robert, Gehlen Jeremy, Haakana Tiia Susanna, Haapasalo Saara Sirkka Lyydia, Hakalahti Miika Matias, Heikkinen Essi Emilia, Häkli Milja Sofia, Idänpirtti Niina Tuulikki, Jokinen Jennika Heidi Kyllikki, Jääskeläinen Jonna Tuulia, Kaikkonen Iita Magdaleena, Karppinen Johanna Eveliina, Kernisalo Emilia Janica, Kokkonen Jenna Julia, Mattila Niko Mikael, Mustola Katja Annika, Niemi Milla Kristiina, Ramula Eliaana Aliisa, Riihiaho Merituuli Minerva, Ristola Marianne Charlotta, Rosti Miina Karoliina, Ruolahti Katariina Julia, Salonen Marjut Pauliina, Sandblom Jenna Karolina, Sarkkinen Marko Juhani, Sihvo Elli Orvokki, Tillgren Teresa Ruusu Natalia, Viander Emma Julia, Välimäki Minna Karoliina. + 5 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Viherrakennus (ympäristön suunnittelun ja rakentamisen koulutusohjelma)
Bäckmark Nora Johanna, Heino Jonna Katariina, Iso-Junno Jonna Leea Elisabet, Marttunen Tino, Pekkarinen Suvi Heli, Porri Meri, Pölkki Laura Elina Anja Leena, Rive Aku Aleksi Juhani, Sulkumäki Antti Tapani, Tilder Janina Tiia-Julia, Vallinen Kaisa, Varjo Elina Elisabet.
 

Nastola

Nastola, ammatillinen koulutus

Koulutus: Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto
Ikävalko Atte Eemeli, Immonen Atte Daniel, Kemppi Joonas Kasperi, Kivinen Niilo, Kontula Sami Karl Petteri, Kuusela Teemu Uolevi August, Laatikainen Teemu Pentti Kalevi, Lahtinen Saana-Riikka Johanna, Makkonen Tea Maria Johanna, Rämö Milco Juhani, Seppälä Jere Sebastian, Tuule Kristiina.
 
Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Häkkinen Markus Patrik, Kelloniemi Miko Santeri, Koivunen Arttu, Korhonen Mika Olavi, Kosola Konsta Veli-Matti, Laaksonen Kimi Antton, Lindroos Tomi Markus, Munukka Maarit Mirjami, Mustonen Ville-Pekka, Mäkijärvi Mitja Mikael, Nousiainen Iiro, Puustinen Saku Petteri, Päivinen Jimi, Rantanen Ville Emil, Rinne Niilo Akseli, Salovaara Miro Johannes, Sivén Joonas, Sorvali Aleksi.
 
Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Alaranta Janne Tapani, Aspa Santeri Ilari Patrik, Brander Ville, Flekander Joni Tapio, Haaranen Markku Tapio, Hassinen Joona Benjami, Heini Topi Jalmari, Heinonen Henrik, Immonen Elmo Eevert, Järvinen Riku Valentin, Kallas Jacob Oscar Sebastian, Karppinen Juuso, Kemppi Erno Albert, Kilpinen Atte Mikael Nikaron, Kosola Miko Markus Olavi, Krouvi Santtu, Laine Jani Petteri, Lehtonen Jarkko Ilmari, Liikkanen Isa Janette, Matviiv Ljubomir, Meriläinen Kasperi Johan, Mähönen Pyry Mikael, Mäkelä Joona, Naams Markus, Olkkonen Jani Samuli Mikael, Pulkkinen Jere Samuel, Rinne Jani, Rusula Veeti, Rössi Otto Hermanni, Salminen Joni Kristian, Tapola Tiia, Tirkkonen Valtteri, Töyrylä Eetu Oskari. + 5 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Nastola, lukiokoulutus

Koulutus: Lukio
Aho Jasmine Inka Emilia, Elomaa Jenna Marjukka Vilhelmiina, Erimäe Raini, Halmemies Linda Orvokki, Häkkinen Mikael Kasimir, Joentausta Jenna Janika, Jokela Karita Kristiina, Kanerva Essi Nea Teresa, Kantele Viktor Mikko Mikael, Kemppainen Meri Tuulia, Keränen Petra Johanna, Korkatti Jyry Joakim, Kuusela Iiro Viljami, Laaksonen Lilli Vilhelmiina, Laukkanen Tatu Valtteri, Leinonen Sini Susanna, Lundahl Julia Karoliina, Manninen Lassi-Matias Vilhelm, Manninen Veikka Matias, Murto Anni Marjaana, Mähönen Ninni-Maria Kristiina, Mäkinen Joni Mikael, Niemistö Laura, Pohjankoski Atte Olavi, Pohjola Markus Mikael, Saarinen Sofia, Salo Marika Emilia, Sollo Toni Viljami, Utela Eveliina Essi Maria, Varttinen Monica Anniina, Verlin Inka Matilda. + 2 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Lukion tekniikkalinja
Hirvonen Teemu Ville Petteri, Huovila Juuso Oskari, Hyvärinen Petri Tapani, Jokiniemi Mikko Topias, Kemppainen Teemu Johannes, Koskinen Panu Petteri, Lehtinen Elina Sara Sylvia, Lehtovaara Leevi Aleksi, Luhtalampi Joona, Muukka Samuel Aleksi, Nieminen Veikko Valtteri, Saarinen Eero Olavi Antero, Teperi Jesse Nici Mikael, Weeraratne Pietu Taavi Kustaa, Öysti Simo-Santeri.
 

Orimattila

Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Albrecht Emilia Ida Maria, Backman Santeri, Bragge Jani Petteri, Ikonen Samuel Aleksi Jeremias, Mäkinen Reni Henri, Ojala Riku Kristian, Pitkänen Sauli Johannes Eemeli, Suni Eetu Petteri, Säntti Matias Mikael. + 3 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
Koulutus: Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Grönroos Reija Julia Johanna, Mäkilä Janina Johanna, Pelkonen Krista Janita. + 1 valittu jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Musiikkiteknologian koulutusohjelma
Haikulainen Tiia Emilia, Heikkilä Eetu Antero, Kerkola Roosa Vilhelmiina, Laukkanen Antti Aleksanteri, Moilanen Miikka Einari, Palomäki Pietari Eero Benjami, Pentti Liisa Johanna, Perälä Jerkka Petteri, Puutio Kalle Ilari, Rantanen Olli Henrik, Reichert Oscar Dietmar Juhana, Siimestö Samuli Petrus, Simola Jesse Juho Johannes, Suni Jaakko Antero, Tamminen Tino Mitja Daniel, Vikainen Markus Juho Sakari, Wirth Janne Markus Juhani.
 
Koulutus: Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjauksen perustutkinto
Backman Saana Maria, Danielsbacka Sara Heli Maaria, Grön Nea, Hakamäki Emma Maria Orvokki, Helenius Ronja Marica, Hynynen Salla Johanna Lyydia, Janne Nurmi, Jouhilahti Joonas Jeremias, Järvinen Aaron Eeli Antero, Jääskeläinen Aino Ida Karoliina, Kalliola Jere Waltteri Olavi, Kanerva Pia Kristiina, Karhu Anu Johanna, Kivistö Susanna Sara-Maria, Kohomäki Ronja Emilia, Koistinen Mika, Koivunen Jenna Ilona Annika, Kuusisto Nina Jonna Maarit, Kömi Heikki Albert, Laihola Tuija Katariina, Lamminmäki Janna Johanna, Lappalainen Sami Henrik, Lehtinen Henni, Liimatta Joni Petteri, Nevalainen Nina Susanna, Niemelä Karri Markus, Nousiainen Ronja Ruusu-Pilvi, Peltosaari Mikael Petteri, Rastas Leena Juulia, Rautavirta Hilda Tekla Matilda, Salminen Petra Johanna, Suomela Jenna Laura Johanna, Tamminen Sini Johanna, Tonteri Vesa Valtteri, Turunen Teemu Petteri, Vainionpää Nico Petteri, Vatanen Venla Sofia, Vento Rebecca Nea Marica, Väänänen Anni Aliina Ellen. + 3 valittua joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava ja kuntouttava opetus ja ohjaus (AVA)

 

Lahti

Annanen Niko, Heikkilä Anneli, Järv Hugo-Endrik, Karjalainen Veera, Kuittinen Vilhelmiina, Mielonen Jaakko, Mälkiä Janita, Mönkkönen Teemu, Näslund Nea, Pennanen Nanne, Rantala Jenni, Salonen Onni, Ström  Carolina, Tuomala Saana, Vimpari Melisa, Vironen Emma,
Virta Outi, Voutilainen Antti.
+ 7 valittua joidenka nimeä ei julkaista netissä.
 

Heinola

Anttila Lasse, Hämäläinen Reetta, Mäkelä Saku, Paljakka Iiro, Penttilä Teemu, Pirinen Roosa, Reunanen Markus, Toiviainen Olli-Pekka, Tuominen Mirko, Valjakka Juho.
+ 2 valittua joidenka nimeä ei julkaista netissä.
 

Orimattila

Kallio Merja, Korkeamäki Silja, Lehtonen Nelli-Noora, Lumislahti Jessica, Nenonen Visa.
+ 3 valittua joidenka nimeä ei julkaista netissä.
 
http://www.facebook.com/salpaus
http://www.twitter.com/salpaustweet
http://instagram.com/koulutuskeskussalpaus#
https://www.snapchat.com/add/salpaussnap
http://www.flickr.com/photos/koulutuskeskussalpaus
LinkedIn
http://www.youtube.com/user/KoulutuskeskSalpaus
http://www.salpaus.fi/Sivut/rss.aspx