Yhteishaussa ja erillishaussa valitut opiskelijat - Koulutuskeskus Salpaus
Salpaus > Ajankohtaista > Yhteishaussa ja erillishaussa valitut opiskelijat
Uutinen
Kuvaaja: Teemu Töyrylä, 2014
11.6.2015 10:10

Yhteishaussa ja erillishaussa valitut opiskelijat

​Onnittelut saamastasi opiskelupaikasta!

Muista palauttaa valintakirjeessä saamasi opiskelupaikan vastaanottoilmoitus määräpäivään mennessä.
Alkuperäinen valintatilanne, tietoja ei päivitetä.
 

Asikkala

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Helena Moilanen 050 403 6803.
 
Koulutus: Eläintenhoidon osaamisala
Ahokas Laura, Ahola Emmi, Alatalo Annina, Eronen Iina, Henriksson Laura, Hietanen Minja, Hokkanen Aliisa, Hokkanen Netta, Hukkanen Krista, Härkönen Krista, Johansson Kati, Kattilakoski Miranda, Kemppi Laura, Merivirta Anu, Miettinen Jonna, Mikkola Viivi, Mäkinen Miro, Nuora Tytti, Nuutinen Henna, Prusi Anu, Rantanen Mari, Romström Suvi, Ruotsalainen Minna, Salonoja Henna, Setälä Susanna, Sirainen Emmi, Tanhula Tessa, Toivanen Petra, Tolvanen Milla, Tommola Anniina, Uuskoski Jonttu, Valta Jenna, Vuokio Saara
+ 10 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kalatalouden perustutkinto
Yhteishaku:
Haranto Santeri, Häyhä Viljo, Häyrinen niko, Niemelä Ari, Sidoroff Joona, Vornanen Kimmo
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Tuuri Marika
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Yhteishaku:
Hietala Anna, Horppila Petteri, Karvo Sara, Loponen Leevi, Manninen Matti, Nekki Laura, Pynnönen Eetu, Vesala Valtteri
Erillishaku:
Hanjoki Sanna, Hirvonen Laura, Naukkarinen Nea
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 
Koulutus: Maatalousalan perustutkinto
Yhteishaku:
Majuri Heikki, Nyberg Juho, Sairanen Johanna, Salonen Kerttu, Tuukkanen Aleksi
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Lempinen Laura, Pulkkinen Sini
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 

Heinola

Koulutus: Autoalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eila Oksanen 044 708 1593.
Yhteishaku:
Aaltonen Jonna, Bouajoul Chakib, Häyrinen Joona, Jurva niko, Järvinen Joonas, Kirjavainen Sami, Kälviäinen Jenna, Merisalo Julius, Ordning Patrick, Piironen Ajari, Ranki Sakari, Suutarinen Ville, Sälpölä Esa, Talvinen Arttu
+ 5 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Jokelainen Juhapekka

Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Anne Malkamäki 044 708 1594.
Aronen Essi, Heinonen Oskari, Kalliokulju Tia-Maria, Kumwong Ampon, Laine Elli, Parkkonen Petra, Saloranta Maria, Syvälahti Santtu, Tarasova Anastassia, Voutilainen Sami
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eila Oksanen 044 708 1593.
Haara Miia, Hildén Jori, Ojalehto Arttu, Polo Alexi, Poskiparta Roni, Pynnönen mia, Rusula Veeti, Saarinen Roosa, Siren Riku
+ 6 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Anne Malkamäki 044 708 1594.
Alaoutinen mia, Arharova Katrin, Forssell Emilia, Gustafsson Ira, Heikkinen Heini, Järv Hugo, Lehtonen Nelli, Niilus Moonika, Nousiainen Nea, Orassaari juha, Palola Netta, Piipponen Veera, Pistool Tia, Rashid Pisko, Routasaari Anna, Walther Jasmin
+ 8 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eila Oksanen 044 708 1593.
Gröhn Tatu, Hurskainen Oula, Jussila Kim, Järvinen Eemeli, Kalervo Joonas, Kärkkäinen Janina, Lepistö Sami, Malin Toni, Mattila Jaakko, Nurminen Nico, Palm Otto, Piispanen joni, Puolakka joni, Tuominen niko, Varmanen Veeti, Virtanen Ville
+ 2 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Anne Malkamäki 044 708 1594.
Haimakainen Melina, Heinonen Hanna, Jokela Sanna, Jokinen Kerttu, Kaukonen Oscar, Lappalainen Jasmin, Leppänen Roosa, Lök Patrik, Mäkinen Nikita, Piipponen Nea, Ratia Elli, Romppanen Matilda, Saahko Alina, Takala Terhi, Tuomi Tessa, Vainio Anu
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eila Oksanen 044 708 1593.
Yhteishaku:
Aaltonen niko, Haavisto Toni, Hämäläinen Sami, Järvinen Toivo, Kuituniemi Leevi, Kukkamäki niko, Leinonen Joona, Parviainen niko, Paukku Taneli, Pekkola Veeti, Peltomaa Nico, Pesonen Jami, Ristikangas joni, Torikka Jesse, Ukkonen vili, Veijonen Lauri
+ 3 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Kuikka Riku, Lehtinen Aki

Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eila Oksanen 044 708 1593.
Yhteishaku:
Alizada Abdollah, Eistamo Eeli, Helén Janos, Marttila Jouni, Nora Joonas, Parviainen Tommi, Uutela Oskari
+ 7 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Arslan Baris

Koulutus: Turvallisuusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Anne Malkamäki 044 708 1594.
Yhteishaku:
Antamaniemi Jenna, Bulut Nea, Herranen Elias, Järvenpää Jasmine, Kaunisharju Tuomas, Koola Saara, Laatikainen Milla, Lahti Paulus, Martikainen Saku, Moksunen Heli, Nokelainen Miika, Pasanen Peetu, Pettersson Roope, Pietiläinen Oskari, Pylvänen Olli, Rautanen Enni, Rautio Sallamaari, Rissa Tanja, Salo Sonja, Saretsalo Kalle, Sarkama Tomi, Savola Sandra, Suomi Aki, Tähkänen Senni
+ 9 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Lintunen Mirka, Nikkinen Tiina, Okkola Laura, Tuomela Annastiina
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä
 

Lahti, Jokimaa

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen 044 708 1229.
Koulutus: Hevostalouden perustutkinto
Yhteishaku:
Alhainen Kaisa, Frondelius Lilja, Huila Anni, Jokiranta Anna, Kantoluoto Jasmin, Karvinen Venla, Kekomäki Suvi, Kivivalli Brayan, Koskela Mari, Lalli Jessi, Lammi Tiinamaija, Leijala Miia, Leppänen Oona, Lindgren Robert, Löppönen Roosa, Marttila Mira, Nurminen Aino, Pyymäki Jonna, Rajala Irene, Rantanen Veera, Sievänen Pinja, Sipponen Viivi, Söderholm Jasmin, Taipalus Milla, Toivonen Anu, Veikkolainen Neea, Viljanen Tiia, Vuori Jade, Väisänen Julia
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hartikainen Laura, Heiskanen Saara
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 

Lahti, Kannaksenkatu

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula 044 708 1302.
Koulutus: Kultasepänala (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen osaamisala)
Yhteishaku:
Keronen Milo, Kosamo Iiris, Laakkonen Oona, Laine Joona, Mutikainen Elina, Szankowska Zofia
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Arponen Minna, Halla Elina, Lindblom Helmi, Rauta  Meira, Salo Sami, Vento Anna, Yli-Kokkila Emily
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 

Lahti, Katsastajankatu

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Mirja Sorvali 050 526 5970.
Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Aaltonen Samuli, Airos Aleksi, Eskola Jere, Friberg Aleksi, Frilander Ville-Waltteri, Granlund Otto, Harinen Arttu, Hemming matias, Idänpirtti Aleksi, Joki Pekka, Juntunen vili, Kaipainen Joonas, Kantola Topi, Kolmonen Tuomas, Kuisma Jere, Kujala Mikael, Kujala niko, Lehtonen Daniel, Liukkonen Miika, Lu-Ughud Lu-Ughud, Löf Kristian, Makkonen Tino, Meisaari Aleksi, Miettinen Iiro, Mähönen Jere, Nielikäinen matias, Niskavaara Pasi, Nurminen Santtu, Otranen Aleksi, Partanen Tuomas, Pesonen Jesse, Pirhonen Jarno, Piudunen Iurii, Pöyhönen Nita, Raatikainen Jaakko, Rautiainen Jarkko, Rohesalu Anton, Ruuhijärvi Tino, Siirtonen joni, Sinkkonen Tomi, Siro Mikko, Sitnik Tomi, Sundström Roni, Syrjäniemi Lassi, Tarkkonen Tino, Veijalainen Samuel, Vestman Timi, Vähäniemi Elmeri
+ 23 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Ståhlberginkatu

Koulutus: Elintarvikealan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Marjo Muukkonen 044 708 1592.
Anttila Annika, Anttila Sofia, Bruce Emmi-Maria, Frankton Pia, Hakli Ronja, Halme Henna, Haukkala Sofia, Heikkilä Heidi, Hilpinen Valtteri, Jäntti Suvi, Jäppinen Roosa, Kangasniemi Jimi, Kemppi Emilia, Korhonen Kaisa, Kotiluoto Meri, Kukila Aurora, Kähkönen Iida, Laitala Emilia, Laitinen Minna, Laurila Jenna, Lehmuskorpi Anni, Leppäranta Noora, Mänttäri Pipsa, Nevalainen Taru, Niemelä Nea, Niemitalo Heidi, Nissinen Ella, Näkki Verna, Perkkola Laura, Rautala Pauliina, Rautiainen Helena, Reijonen Katariina, Ristola Nea, Sallinen Vera, Schroderus Paula, Seppälä Tia-Maria, Setrivuori Laura, Sevdan Adnan, Slepakova Susanna, Suikkanen Saara, Tuppurainen Riina, Veijalainen Miia, Vironen Emma, Virtanen Elina, Volanen Jenni, Vuorinen Armi, Yrjölä Jenny
+ 7 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Hiusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Hätönen 044 708 1590.
Yhteishaku:
Alonen Anni, Arokivi Ella, Forss Kiia, Heimola Tia, Hellberg Moona, Hilkemaa Ava, Hirvi Tessa, Hoikkanen Petra, Hämäläinen Erika, Häppölä Heli, Jokelainen Sari, Kallio Veera, Karttunen Helmi, Keskiväli Neea, Kilkki Pia, Kilkkilä Elina, Kolunsarka Susanna, Korjus Jenni, Kosunen Veera, Kotanen Tahiti, Kuisma Krista, Kuoppakangas Amanda, Lehtinen Noora, Louhelainen Veera, Nukarinen Katariina, Oksanen Pinja, Ollikainen Laura, Pajala Mette, Palkamo Sara, Parviainen Ronja, Poutanen Jenna, Rantala Anne-Mari, Ratilainen Noora, Rauhala Taru, Rekola Tinka, Ruuska Jade, Saarinen Taru, Saikkonen Hennariikka, Silvennoinen Erica, Talja Elisa, Vesalainen Amanda, Vierumäki Veera, Virtanen Mila, Virtanen Nita, Vuorinen Minna
+ 10 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Dumani Ardita, Kanto Marika, Pasanen Aino, Taberman Essi
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Marjo Muukkonen 044 708 1592.
Aaltonen Jenna, Autio Iida-Lotta, Beuzenberg Jenny, Blom Tiia, Brander Olli, Bungudi Lemfu Shekinah, Cekic Erhan, Cekic Ramazan, Florin Jasmin, Harju Outi, Hartman Milla, Haverinen Ninni, Heikkilä Jesse, Heinonen Nanna, Helén Meri, Helli Laura, Holopainen Minttu, Honkanen Tony, Huikuri Kai, Huuskonen Kim, Hämäläinen Janika, Ikola Alina, Jokela Samuli, Juhonen Laura, Jääskeläinen Pauli, Kairela Nea, Kalpio Katariina, Kankkunen Jenni, Karhunen Janne, Karhunen Laura, Karvanen Ronja, Keningi Igor, Kettunen Katariina, Kihlakaski Marika, Kiljunen Jani, Kilpinen Atte, Kivioja Jenni, Kjellberg Milla, Kolehmainen Julia, Komonen Petra, Konttinen Emilia, Korpelainen Oskari, Korvenaro Miiro, Koskinen Petteri, Kovakoski Katariina, Kraidié Sälmä, Kukkavaara Akseli, Kumpulainen Jesper, Kumpulainen Milla, Kuokkanen Lotta, Laukkanen Heidi, Lievonen Taru, Lilius Roope, Lindroos Teresa, Lindström Saku, Lääperi Tanja, Majala Ville, Maliranta Jere, Mapanda Wa Ngoyi Benedicte, Martikainen Emilia, Meriläinen Tytti, Mäenpää niko, Mäkelä Sonja, Mäki Jenny, Mäkinen Oona, Niemelä Nea, Niemi Iina-Marika, Nurminen Kia, Nurminen Toni, Nykopp Eetu, Oksanen milja, Paaso Eino, Paavola Sini, Pakarinen Julius, Pekanmäki Otto, Pelkonen Väinö, Piltti Jerry, Ponga Mediatrice, Pulkamo Mari, Pöyry Iida, Pöysti Topi, Raisio Laura, Rautiainen Jani, Rentsch Tabea, Ritala Tiia, Ruuska Kea, Saarelainen Noora, Sairola Rosa, Salakka Mea, Salmi Jemina, Salo Jonna, Salo Nina, Sandberg Laura, Siira Netta, Sirén Susanna, Snellman Jutta, Soilu Essi, Soininen Jenni, Sorvari Petri, Taavila Stiina, Tavi Petrus, Tilder Oona, Tissari Minka, Toivakka Helmi, Toivanen Juho, Touru Mico, Touru Oona, Touru Tomy, Tuomi Anna, Tuomi Riina, Ukkonen Juri, Uustalo Sandra, Valkonen Vesa, Valtonen Vilppu, Vanhala Kiia, Varjola Jenna, Vasamäki Anniina, Winter Jenna, Virtanen Kiia, Virtanen Lilli, Virtanen Marjukka, Vola Katri, Ylinen Hanna
+ 33 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Hätönen 044 708 1590.
Yhteishaku:
Ahonen Noora, Asimakopoulou Elina, Hietanen Pipsa, Juuri Karoliina, Kaikkonen Isa, Kaipainen Jenna, Kantanen Iina, Karhu Sara, Kollani Teea, Kotivesi Janika, Laurila Inka, Lehtinen Noora, Linnero Maria, Mikkola Oona, Mäkinen Nea, Nurminen Jasmine, Nuutinen Alisa, Palo Marianne, Partanen Petra, Penttinen Riikka, Pylkkänen Niki, Pörsti Paula, Reinikainen Verona, Saaristo Jenna, Taipale Reija, Toikka Saija, Toivanen Pihla, Vattulainen Milka, Vilén Minttu, Vilén Roosa, Vuolento Vanessa, Ylönen Saara
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Juntikka Sonja, Rongas Tuuli, Saarinen Tiina
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eija Kekki 044 708 1591.
Yhteishaku:
Aalto Inka, Aatolainen Anu, Ahokas Nina, Ahola Otto, Al-Ani Muhmmd J. Abd-Alstar, Ala-Röyskö Lauri, Aliranta Veera, Arbelius Janita, Bojers Ella, Brander Ville, Dufva Juho, Eerola Veeti, Elin Mira, Elokannas vili, Eskola Julius, Gladostsuk Maksim, Haaranen Jenni, Haikkola Iida, Hakuni Sinda, Harala Jesper, Haziri Lirinis, Heikinmäki Jukka, Helander Riina, Helminen Nelli, Hiltunen Aleksi, Holopainen Henri, Huhtaluoma Joel, Hukka Pauliina, Hämäläinen Touko, Ikonen Jose, Immonen Jenna, Immonen Julia, Jamil Shadi, Jarvansalo Maria, Joensuu Katja, Jokinen Roosa, Juusola Anette, Järvenpää Janne, Kajasjärvi Samu, Kallio Kiia, Karhu Tuomas, Karjalainen Aaro, Karppi Miia-Maaria, Keminen Roope, Kirjavainen Karlis, Korhola Taru, Korhonen Alex, Korhonen Jussi, Kulju Tiina, Kuokkanen Elis, Kurjenmaa Kalle, Kälkäjä Patrick, Kärkkäinen Jenna, Kölli Aino, Köse Berat, Laaksonen Jenna, Laaksonen Nella, Lagerblom Rosalotta, Lagerbom Inka, Lahtinen Santeri, Lahtinen Severi, Lampinen Juho-Jaakko, Laurell Viivia, Lemmetty Jenni, Matilainen Roni-Petter, Miettinen Aku, Mikkola mia, Morri niko, Mulari Jari, Mustisto Nea, Mäenpää Rosa, Mäkinen Sara, Määttänen matias, Nieminen Alex, Nieminen niko, Nieminen Roosa, Nikula Ella, Nipuli Martha, Nuppula Vilma, Nygren Febrian, Ojala Joonas, Oksanen Juho, Oksanen Rosa, Orava Josefiina, Ottavainen Jimi, Pakarinen Olli, Palomäki Jukka, Partonen Bettina, Peltokoski Santeri, Peltonen Essi, Peltonen Iina, Peltoniemi Johannes, Pendolin Emilia, Penkari Siiri, Pietilä Wilma, Pohjola Henri, Puustinen Niklas, Pyykkönen Julius, Rajamäki Veera, Rantanen Iida, Rantanen Laura, Rantanen Lauri, Riihelä Vilma, Rintala Jenna, Rojanapuranon Supphakit, Räty Miska, Saarelma Eva, Saari Peppi-Lotta, Saarinen Emilia, Saarinen Lilli, Sadik Irfan, Saengkaew Namphueng, Salihi Flamur, Sallinen Kasperi, Salmi Janina, Sergeeva Nadezda, Sevgili Deniz, Sihvo Ada, Siika Noora, Sillgren Joona, Sjönberg Juuso, Skog Jade, Suikki Sampo, Surma-aho Heidi, Särkiniemi Saija, Tarmola Jere, Tillgren Atso, Touru Sara, Trnava Blerta, Tupasela Joel, Tölli Juha-Matti, Uro Taru, Uuksulainen Arttu, Vartiainen niko, Vepsä Ida, Vesanen Santtu, Vihervuori Anita, Viitakangas Janika, Virtanen Tinka, Vuorimaa Jenna, Vuorio Jami, Yasa Esra
+ 26 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Lehtonen Jonna, Rantanen Juuli

Koulutus: Matkailualan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Hätönen 044 708 1590.
Tammi Joonatan, Aaltonen juha, Alastalo Netta, Back Oona, Enqvist Sara, Grekula Titta, Hassinen Roosa, Holm Janette, Hyttinen Eedit, Ilvonen Petra, Jantunen Kasper, Jäntti Titta, Kanninen Karoliina, Karjalainen Milla, Kinnunen Sanni, Kopo Mari, Korhonen Emmi, Korpinen Anniina, Kruskopf Tiila, Kulmala Kia, Kulmalahti Tiina, Kumpulainen Leena, Kämäräinen Nelli, Laakso Mira, Lehtinen Hanna, Lehto Jannica, Murto Jenna, Pohjolainen Jenny, Puhakka Juulia, Puttonen Johanna, Rahkonen Peppina, Rossi Pirita, Råman Riina, Saarinen Janni, Salmela Jesse, Salminen Eveliina, Siitonen Nico, Strandberg Juuli, Talvitie Wilma, Tiainen Milla, Tikka Riina, Tschokkinen milja, Turunen Saija, Vanhanen Miisa-Maaria, Vashko Iida, Veziroglu Melisa
+ 11 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sirkusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Hätönen 044 708 1590.
Yhteishaku:
Fieandt Edith Ghia Lumia, Heinonen Janni Maria, Kemppinen Ilkka Antti Iivari, Keskinen Kanerva Pihla Marjukka, Lintusaari Armas Ilmari, Napari Sini Maarit, Pietala Nelma Sofia Karoliina, Räsänen Anni Elisa, Santanen Salla Maria, Seppänen Tuomas Pekka, Simola Helmi Aallotar
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Kaisanlahti Anselmi, Ojala Pihla-Maaria

Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula 044 708 1302.
Aaltonen Miska, Alatalo Jesse, Ansaharju Aaro, Broman Tommi, Dahl Erik, Deriabin Mikhail, Eskelinen Joona, Heino Aleksi, Helminen Roope, Jetsonen Miro, Juhola Emma, Juselius Timi, Juvonen niko, Järvinen Eetu, Kemppainen Matti, Kivimäki Ville, Kärkkäinen Miikka, Laine Otto, Lehtimäki Teo, Leino Alex, Lilja Tuomas, Nieminen Arttu, Pajari niko, Poutanen Juuso, Puputti Ilari, Rajala Janne, Rajamäki Timi-Pekka, Rantala Eemil, Ryyppö niko, Saarinen Laura, Takala Petteri, Teivainen Nina, Toukonen Eetu
+ 7 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula 044 708 1302.
Autio Ripsa, Forsberg Ake, Granlund matias, Jäsberg Tomas, Kauhala Jaakko, Kekkonen Kalle, Lehikoinen Joonas, Lehtinen Lauri, Pelkonen Aleksi, Pyyhtiä Olli, Pöyhönen Miko, Rakkolainen Teemu, Saukko Aleksi, Syrjäniemi Aleksi, Talasranta Eetu, Vakkilainen Aapo, Vastamäki niko, Åke Tomi
+ 6 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eija Kekki 044 708 1591.
Andronoff Eetu, Haakana Nenna, Hirvola Pekka, Ijäs Juuso, Jokinen Ada, Joukainen Nuutti, Järvinen Kim, Korkalainen Erik, Kumpulainen Eemeli, Lappalainen Joona, Leinonen Joonas, Leinonen Niina, Lind Veeti, Marttinen Anssi, Mikkonen Joona, Peltonen Aleksi, Pöytäkangas Samu, Repo Miika, Salmi Elias, Salomäki Leo, Soikkeli Santeri
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Vaatetusala (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Hätönen 044 708 1590.
Yhteishaku:
Helmi Veera, Heikkanen Kiisa, Hokkanen Petra, Lyyra Janetta, Maholan Sitthichai, Mäkinen Ilona, Ojansivu Suvi, Paakkari Ulla, Salminen Neea, Vuorma Joonas
+ 6 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Engblom Minna, Kahelin Riitta, Leutola Janita, Sinisalo Katja
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 

Lahti, Vipusenkatu

Koulutus: Autoalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Asunmaa Paavo, Demnati Radi, Forsblom Kalle, Forsman Jerry, Hautakangas Viljami, Hietamäki Timi, Hiltunen Kasper, Jauhiainen Henrik, Juvonen Jere, Kaartokallio Albert, Kallio Kasper, Karttunen Pinja, Kilpinen Oona, Korhonen Iiro, Kupari Miika, Leinonen Jani, Lilja Matti, Majd Saber Sarkawat, Monola Meri-Jennika, Nummela Heidi, Nuuttila Sami, Ramazan Salu Bakhtiar, Reijonen Mari, Sippola Nea, Tuuli Jami, Unga Andero, Vilander Santeri, Vilja Jesse, Virtanen Tino
+ 7 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Eronen  Jani, Volanen Niko
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 
Koulutus: Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen 044 708 1382
Arminen Markus, Hokkanen Pinja, Hokkanen Roosa-Maria, Karinkanta Topi, Koski Lauri, Krokberg Jenna, Laukkanen Aaro, Lindelin Kalle-Severi, Mattila Mikko, Mäkinen Samuli, Oksanen Juuso, Pahkajärvi juha, Penttinen Saku-Kalle, Sillman Ville
+ 8 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Blomqvist Paul, Eerola Jani, Elomaa Petteri, Haavisto Santeri, Halme Milla, Heikkilä Sami, Heinonen Timi, Heinonen Tomi, Helminen Valtteri, Holappa Joel, Horttanainen Riku, Hovatov Maria, Ijäs Ida-Maria, Jauhiainen Teemu, Jokinen Minna, Jumaa Hussein Sheima, Kaikkonen Teemu, Kemppainen Teemu, Kinni Miikka, Kleemola Topi, Koski Valtteri, Lahtinen Tuukka, Laurén Mick, Lehtonen Miska, Leppänen Lauri, Lindström niko, Liuksiala Leevi, Marttila Jimi, Miettinen Nea, Musto Daniele, Partanen Samuli, Patama niko, Patanen Miia, Pesonen Ninni, Piironen Sami, Pöllänen Valtteri, Rantala Robert, Rantanen Joona, Rautiainen Aleksi, Rimpeläinen Timi, Roppola Anni, Rosti Karoliina, Ruuth niko, Salo Janetta, Sinisalo Saara, Sturt Kristian, Suontama Eelis, Tulikov Ilya, Töyrylä Juuso, Velling Juho
+ 10 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Järvi Laura, Luodemäki Sami, Myllylahti Janna, Pylsy Yulia, Vainonen Topi
 
Koulutus: Laboratorioalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Huovila Katja, Jukkola Laura, Komonen Paula, Lehtimäki Marko, Luoto Markus, Melanen Nelli, Mäkinen Saana, Peltola Salla, Salminen Jere, Sivula Laura, Varmanen Emmi, Väyrynen Jarkko
+ 3 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Kortesaari Laura, Leveinen Kati, Patteri Julia, Tiainen Heini
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Logistiikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Helin Teemu, Hirvonen Jesse, Karvinen Teemu, Kiiski Tommi, Kock Daniel, Kukka Miikka, Kuosmanen Juuso, Laitinen Antti, Lehtonen Teemu, Malila Kimi, Niemelä Juulia, Taavila Ville, Törmänen Meri
+ 6 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Lai Rain, Susi Brigitta
 
Koulutus: Muotoilu ja mallintaminen (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Eskola Antton, Parviainen Otto, Romo juha, Rämö Vilhelmiina
Erillishaku:
Grym Opri-Amira, Valasti Erkko
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Pintakäsittelyalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Ahderinne Manti, Halmekivi Jani, Kuusisto Joanna, Kylmänen mika, Lindfors Lotta, Lumislahti Oona, Lusenius Minna, Lyttinen Meri, Niemi Lauri, Pasin Susanne, Pirinen Armi, Pyykkönen Jouko, Snellman Miisa, Tahvanainen Mikke, Turunen Tiia, Yliniemi Mira
+ 5 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Puu ja muotoilu (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Koskela Miikka, Laari Oona, Polvela Eemeli, Suortti Konsta
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Löppönen Emilia
 
Koulutus: Puualan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Hovinen Elmeri, Kaariste Aleksi, Nieminen niko, Nyman Roni, Pöllänen niko, Tirronen Mikael, Virtanen Jesse
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Korhonen Markus, Ruotsalainen Jaakko

Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen 044 708 1382.
Aaltonen Samuel, Arbelius Calle, Haapanen Henri, Henttonen niko, Hietanen Niklas, Huttunen Jyri, Hyytiäinen Joona, Hämäläinen Aatu, Järvenpää Jere, Järvinen Olli, Järvinen Ville, Kalliokuusi Villematti, Karhumaa Irina, Kataja Ville, Kaukanen Aku, Kinanen Leevi, Koskinen Joona, Koskinen Veeti, Kyyhkynen Lauri, Könönen Roope, Laurell Jani, Lehtola Eetu, Leuku Kimmo, Marttila Iisak, Murtola Teemu, Mustasalo Jasse, Nummela matias, Nurmela Aleksi, Otranen Mikko, Paajanen Roope, Pahl Roni, Pajala Ville, Pölönen Henrik, Rajamäki Linda, Rantaniemi Panu, Reijonen Henna, Ruusunen Jonni, Sainio Atte, Salmi joni, Siikalampi Julius, Sipponen Väinö, Sivula Kalle, Taipalus Juuso, Talja Juho, Tissari Santeri, Touru Ville, Tuiskula Noa, Turakainen Ville, Vaahterla Suvi, Valtonen Jerry, Vartiainen Sami, Virta Jori
+ 20 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pirkko Willberg 044 708 1595.
Ahrimand Shawnim, Anttila Marjo, Auvinen Säde, Donald Verna, Ersala Tiia, Forsblom Minja, Fält Sara, Geselle Pauliina, Granberg Eveliina, Harju Sini, Hasanaj Erleta, Heikkilä Elina, Heilala Aleksi, Heinilä Mirka, Heinonen Fanni, Hoikkanen Laura, Holopainen Timi, Huovinen Heidi, Hyttinen Lauriina, Jantunen Susanna, Jokivirta Jasmin, Junttila Susanna, Juntto Elisa, Jurvanen Sari, Kangaskolkka Joonas, Kantoluoto Essi, Karisto Hannes, Kemppi Eveliina, Ketolainen Suvi, Kittelä Kiira, Kivisola Netta, Koivisto Anton, Koponen Mari, Kotiaho Miro, Koukelo Silja, Kovanen Anniina, Kuittinen Tuomas, Laaksomaa Minttu-Maaria, Laaksonen Hanna-Mari, Laaksonen Juuso, Lahtinen Saga, Laine Jenny, Lampola Kaisla, Laukkanen Ville, Lehtonen Elisa, Lehtonen Iina, Leinonen Oona, Leppälä Eemil, Liljeqvist Joona, Lipponen joni, Luomala Roosa, Luonela Lia, Lyttinen Veikka, Majuri Eetu, Mannerkivi Saara, Mannonen Jenna, Matilainen Liisa, Mattila Inka, Mentula Krista, Moilanen Sandra, Mäkelä Nea, Männistö Maija, Niemelä Aku, Niemelä Jenny, Niemi Eeva, Nosenko Yaroslava, Nurminen Heidi, Nykänen Jere, Paakkinen Inka, Paananen Emmi, Partanen Markus, Parviainen Jessika, Pasma Senja, Pasuri Roosa, Perttilä Iiro, Phanphol Supaporn, Pihamaa Pinja, Pirbal Ava, Pitkänen Joanna, Pohjonen Nelli, Raita Kirsikka, Rantakari Elina, Rantanen Lilia, Riikonen Sini, Rissanen Linda, Romppanen Kristian, Ropponen Anna-Maria, Saarelainen Lotta, Saari Henna, Saarinen Jenna, Sakki Anne, Salakka Isabel, Salo Ulla, Savolainen Krista, Seppänen Jyri, Sillansuo Mari, Silvennoinen Julia, Sipponen Heidi, Sipponen Lilli, Sipponen Linda, Stylman Heidi, Suomi niko, Söderström Riina, Tainio Jessica, Tast Erika, Tistelgren Emmi, Tolonen Teresa, Torgoutsa Tanita, Torvasti Sirke, Torvinen Oona, Tuominen Johanna, Tuominen Sanni, Tuominen Teemu, Valjus Annamaija, Valkokivi Oona, Varkki Jenna, Veijalainen Henna, Vento Kia, Vidgren Päivi, Virinsalo Kalle, Virtanen Aleksi, Vuorela Maija, Vuorinen Linda, Väinölä Samu, Yavuz Büsra, Ylenius Linda, Östman Maija
+ 23 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Teknisen suunnittelun perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Koponen Karoliina, Lahtonen Mila
+ 5 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Sireni Anna
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä
 
Koulutus: Taidekehystys (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Aro Iisa, Blanck Miikka, Karola Anu, Kuusinen Mira
Erillishaku:
Hietala Jenni
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä
 
Koulutus: Talotekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen 044 708 1382.
Aeschlimann Teemu, Hamzah Karrar, Helin Joel, Honkanen Eetu, Johansson Jalo, Kaljunen Ville, Kantoluoto Oskar, Kiukkonen Juho, Kujala Lauri, Mesivaara Rasmus, Möller Markus, Nevalainen Joona, Oksanen Tommi, Psitillis Krinos, Pukarinen Riku, Pyyhtiä matias, Sartamo Eevertti, Suontama matias, Sutinen Kalle, Tontti Antti-Ville
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tarpeistonvalmistus
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Heininen Leena, Hynynen Outi, Närhi Tuisku, Tanhula Ronja, Vastakoski Iina
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Haikari Miisa, Mäkelä Merja, Tonteri Anna-Mari, Viiru Mira, Vives Riera Amadeu
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Tarja Palvi 044 708 1383.
Yhteishaku:
Hiltunen Anna, Laaksonen Janette, Tommola Jani
+ 2 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Eronen Henna, Hakala Maarit, Hyvärinen Kirsi, Hämäläinen Anna, Juselius Janita, Markola Anni, Mähönen Tea, Niemi Aino, Parviainen Natja, Taina Jori, Virtanen Elisa
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Viherrakentaminen (ympäristön suunnittelun ja rakentamisen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Eronen Laura, Friberg Christoffer, Hännikäinen Iida, Laurén Elias, Lehtinen Sanni, Lindqvist Meeri, Moilanen Simo, Sihvonen Sara
+ 2 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Nastola

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen 050 538 2386.
 

Nastola, ammatillinen koulutus

Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Yhteishaku:
Annala Justus, Jäkkö Joonas, Järvensivu Samuli, Kuukkanen Ville, Laurinen Joona, Lehtonen Teemu, Niininen Tomi, Oivo Heidi, Ollikainen Joona, Ora Jere, Pihlajamaa Jonas, Ritanen Santeri, Saarinen niko, Suhonen Jiri, Sunnari matias, Totti Oskar, Tuohiluoma Ville, Vesasto Roope
Erillishaku:
2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä

Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Yhteishaku:
Baski Houzan, Heinonen Juho, Hellemäki Jere, Hägg Sami, Hätönen Mikko, Kalmari Teemu, Kekäläinen Konsta, Korhonen Miika, Kortelainen Jukka, Koskinen Tomi, Lehtinen Valtteri, Lehtonen Aleksi, Makkonen Iiro, Manninen Roope, Merilaid Martti, Peltonen Santtu, Pirinen Antti, Pönkkä Toni, Rantanen Tuukka, Santamäki Sami, Suikki Eetu, Tiihonen Saku, Tumelius niko, Vainio Eerik, Walin Sami, Virtanen Jesse, Väisänen Aleksi
+ 10 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Kauranen Nikolai, Mäkinen Taavi
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä
 

Nastola, lukiokoulutus

Koulutus: Lukio
Flekander Juulia, Havukainen Joel, Inkeroinen Arttu, Inkeroinen Joona, Isoherranen Iida, Jäntti Maria, Järveläinen Anna, Kaipiainen Jonna, Kihlakaski Essi, Koistinen Kristian, Kokkoniemi Samuel, Koskela Julia, Kuisma Roosa, Laakkonen Reetta-Mari, Lehtinen Miika, Martinen Tia, Metsälä Saija, Ollikainen Ella, Orelma Kalle, Rautio Linda, Rautio Micke, Reinikka Saku, Riikonen Saara, Ristolainen Joni, Ruuskanen Sanna, Rämö Ville, Salmela Petra, Sipilä Janina, Sorvisto Anniina, Tervonen Anna-Sofia, Varemo Mira, Varjonen Topi, Weeraratne Soila, Vilamaa Taika, Vilkman Sara, Virta Oona, Öysti Suvi-Tuuli
+ 2 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Lukion tekniikkalinja
Haikonen Joona, Kanninen Joonas, Kettunen Eemil, Koskela Alex-Sebastian, Manninen Okko, Miettunen Mikko, Penttinen Arttu, Pyrhönen Laura, Sipponen Olli-Pekka, Suhonen Tommi, Suominen Jasmin, Vool Rasmus
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Orimattila

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen 044 708 1229.
Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Heikkilä Riku, Kauhanen Kalle, Lilja Jasu, Myyryläinen joni
+ 2 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Paronen Elina
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Musiikkiteknologian koulutusohjelma
Yhteishaku:
Hohti Anssi, Järvinen niko, Kauppinen Juhamatti, Laine Martta, Mela Mauri, Nykänen Rami, Pajala Topi, Pihlajamäki Jere, Sulku Samuli
Erillishaku:
Antolainen Markus, Blomberg Tuomas, Kinnunen Mika, Komi Riku, Laitinen Lassi, Lehtola Veka-Henri, Lehtonen Markku, Nappu Nikolai, Palo Juha, Tuomainen Jani

Koulutus: Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjauksen perustutkinto
Asteljoki Niina, Haikonen Jenni, Harsia Camilla, Ignatius Vilma, Kanniainen Tiia, Koistinen Melina, Koivunen Markus, Krouvi Iida, Kälkäjä Eric, Lavikainen Taru, Malkamäki Erika, Merihaara Valtteri, Mäkinen Tommi, Oksanen Alexander, Ollikainen Tiia, Peni Jonni, Rissanen Jussi-Petteri, Savikko Krista, Sundelin Jenna, Walther Nora, Viljanen Saaga-Maria
+ 4 valitua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
http://www.facebook.com/salpaus
http://www.twitter.com/salpaustweet
http://instagram.com/koulutuskeskussalpaus#
https://www.snapchat.com/add/salpaussnap
http://www.flickr.com/photos/koulutuskeskussalpaus
LinkedIn
http://www.youtube.com/user/KoulutuskeskSalpaus
http://www.salpaus.fi/Sivut/rss.aspx