Kevään 2014 yhteishaussa valitut opiskelijat - Koulutuskeskus Salpaus
Salpaus > Ajankohtaista > Kevään 2014 yhteishaussa valitut opiskelijat
Uutinen
13.6.2014 11:15

Kevään 2014 yhteishaussa valitut opiskelijat

Onnittelut saamastasi opiskelupaikasta!

 
Muista palauttaa valintakirjeessä saamasi opiskelupaikan vastaanottoilmoitus määräpäivään mennessä.
 
Alkuperäinen valintatilanne, tietoja ei päivitetä.
 

Asikkala

Koulutus: Eläintenhoidon koulutusohjelma
Alenius Pinja Micaela, Amur Stina Britt, Asikainen Laura Henriikka, Harju Jasmina Josefiina, Heinonen Nea Janina, Himanka Nico Mikael, Hintukainen Taija, Holm Annukka, Hovi Kaisa Maria, Hämäläinen Ninna Aleksandra, Jouhkimow Laura, Kankaanpää Sari, Karkaus Susanna Jannika, Kettunen Iida Sofia, Kukkonen Miisa, Käyhkö Tiina Annika, Leinonen Sini Johanna, Litmanen Heini, Louhelainen Janina, Marttila Janita, Moilanen Anniina Micaela, Mälkiä Mari Anneli, Peltokangas Anu, Peltola Oona, Pohas Mari, Rantti Sonja, Riihelä Vilma Siiri Lotta, Rosenblad Inka, Rutanen Tuuli, Suokas Maiju, Tammela Terhi Susanna, Tiikkainen Sonja, Tura Tessa, Vesander Sanna Mari, Villberg Julia, Äkkilä Lotta Roosa
+ 8 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kalatalouden perustutkinto
Isotalo Antti Henrik, Kokkonen Niko Arvo Viljami, Rikama Jussi Aleksanteri, Rinne Joonas
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Kaivolainen Toni Antero, Kantola Johannes, Lindroos Jere Martti Mikael, Notkola Janette Julia, Nurminen Pasi, Partanen Ida Pauliina, Pesu Hanna, Piskonen Jenni, Rantanen Nea Anniina, Rottc Mariia, Räsänen Janne
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Maatalousalan perustutkinto
Ervasti Emmi Elisa, Heikkilä Aatu Petri Jussi, Lilja Jiri Nikolai, Turunen Arttu Juha Ensio, Vesteri Miia Anna Emilia, Virasoja Iris Fanny Julia
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Heinola

Koulutus: Autoalan perustutkinto
Budde Jica, Hirvonen Henna Ansa Ilona, Karppanen Saku Matti Anselmi, Koskipalo Kristian, Kumpulainen Juho, Kyrkkö Kosti, Metsänen Salli Matilda, Mihailov Juuso, Nipuli Janne, Nurminen Arttu, Papinaho Mauno, Rosberg Toni Mikael, Rutanen Valtteri, Tonteri Tuomas
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Alen Riikka Pauliina, Bruun Janette, Henttonen Charlotta, Hämäläinen Kiia, Idänpirtti Jessica Ida Eveliina, Kass Gloria Marie, Kauko Elina, Liimatainen Milja, Lindroos Jasmine, Marttila Samuli Patrik, Marttila Taru, Mäkiranta Minja, Niskanen Jarkko, Pulliainen Jenna, Ranta Ninni Katarina, Riihijärvi Iida Ellinoora, Saari Otto, Sharef Aro, Suutarinen Ville, Toivonen Emilia, Tuppurainen Jonna, Vainonen Aino, Vattulainen Lisa, Volanen Ruusu Hille Hannele, Äijälä Jenna Annika Emilia
+ 11 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Halla Henrik, Hirvonen Samuli Mikael, Hynninen Nico, Hämäläinen Joonas Aleksi, Kallela Joonas Kalevi, Kataja Aleksi Willehard, Kaukoranta Artturi Olavi, Keihänen Jani Ossi Vilhelm, Klami Jani Jorma Kristian, Kokkas Kaspar, Kukkula Leevi August, Martikainen Riku, Mattila Mikko, Reinikainen Atte, Rusula Jeena, Valjakka Valtteri
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Karjalainen Sonja Laura Maria, Kivelä Hanna, Koivisto Riku, Kojo Krister, Kouhia Kristian Samuel, Kuivalainen Jan, Laamanen Noora Anniina, Lankes Anni, Leinonen Niina Miranda, Malander Nita Mikaela, Mönkäre Otso, Oranen Carita Tiia Pauliina, Pennanen Tiia, Ruuskanen Satu, Salo Laura Hannele, Tervala Eetu, Tolvanen Pia-Marjaana, Vanhanen Riku Valtteri, Vihervuori Kaisa, Viljander Oskari Valdemar
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Cirja Petru, Kirjavainen Ville, Kohopää Vesa-Matti, Kärkkäinen Antti, Laakkonen Jonathan Vilipetteri, Laine Niko, Lappalainen Ville Ilmari, Lääveri Elmeri, Merilaine Karlis, Mumararungu Trista, Orti Jarno, Räty Joonas Valtteri, Salonen Ali-Asseri, Tähkänen Juuso Miguel, Vepsäläinen Simo, Virtanen Mikko
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Al-Kaabi Zahra, Heikkilä Pinja, Hoffrén Maria, Holm Marica, Jalkanen Peppiina, Kivinen Heidi, Lamppu Heidi, Lehtinen Roosa, Lindelin Kalle, Mustonen Marika, Puodinketo Iida, Rekola Heidi, Ruuska Pia-Sofia, Tapanainen Iida, Valjakka Sani, Westerlund Iina Juuli Karoliina, Viniarskaia Alexandra, Väänänen Tytti Alliina
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Arslan Ferhat, Häkkänen Tomi, Kavonius Aleksi Mikael, Koivisto Jere, Laaksonen Jani Petri Olavi, Laine Iida Elisa, Liuksiala Tuomas, Maakeski Valtteri, Mörsky Jesse Matti Mikael, Nurminen Juha, Nurminen Kia, Rajavuori Antto, Surkka Vili, Toiviainen Heta Leena Kristiina, Vahteri Jere, Vuorialho Henri
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Gröhn Tatu, Häkkänen Jere, Kiljunen Olli, Mähönen Pyry, Mäkelä Jouni, Pajunen Matti, Peltola Jesse, Sairanen Jesse, Salonen Roope Oskari, Sevdan Adnan Atte Mikael, Sorvisto Mika Petri, Torvinen Niko
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Turvallisuusalan perustutkinto
Forss Elias, Huhtikangas Mikael, Jokela Jiri-Joonas, Kauppi Eevi Annika, Kauppi Patrik, Lainpelto Martti, Lehtonen Alexander, Leinonen Niki, Makkonen Patrik Sebastian, Mikkilä Milla Elina, Mäkiranta Jimi Samuli, Nieminen Tuomas, Ollikainen Karri Petteri, Orassaari Juha, Penttilä Ville, Purho Marko Johannes, Salomaa Miika Olavi Mikael, Tapaninen Miitta Joanna, Tommo Minna
+ 10 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Lahti

Lahti, Jokimaa

Koulutus: Hevostalouden perustutkinto
Aaltonen Essi Eriika, Aatolainen Anu Elina, Hallia Rita, Huotari Laura, Hämäläinen Allan Sebastian, Isola Immi Hedvig Eleonoora, Juhola Anna Ilona, Kaarlela Annika, Karjalainen Jonna Julia Jasmiini, Kauhanen Eveliina, Kemppi Hanna Helena, Kärnä Miia, Laurell Roosa, Lyytinen Rosa, Matinmikko Rosa, Maunula Sini, Myyryläinen Jonna, Nappari Jenna, Patvikko Jenna, Penttilä Jonna Maarit, Pihamaa Mirka, Pohja Jenna, Puotila Sannimaria Kristiina, Ranta-Eskola Sara, Ristola Janna, Ruotsalainen Tea Marika, Tallus Mira, Tetri Essi Maria, Toivonen Inka Rosa Adalmina, Viholainen Essi
+ 8 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Lahti, Kannaksenkatu 

Koulutus: Kultasepänala (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen koulutusohjelma)
Grön Pinja Kaarina, Hotti Olga, Karttunen Emma, Kosonen Katja, Mänty Taika Emilia, Pohjola Elisa, Pärhä Anna Maria, Suomalainen Noora Eveliina
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Lahti, Katsastajankatu

Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Aaltonen Niko, Ahdevaara Panu-Mikael, Brofelt Jesse Christian Axel, Heiskari Vili Nikolas, Helminen Valtter, Hietalahti Tomi Tuomas, Häyrinen Noora Susanna, Jokinen Julius, Järvelä Teemu Niko Tapio, Kallio Miko, Kelarev Nikita, Kemppainen Hannu Erkki Antero, Korhonen Alex Mikael, Kujala Niko Kristian, Laine Tommi Anton Johan, Lampio Tuukka Juhani, Lehto Jari, Lepistö Tomi, Leskinen Jarno, Liitomaa Jussi Eetu Olavi, Lunkka Tuomas, Manni Olli Oskari, Melkko Jesse, Metso Tony, Muona Kiira Anja Elisa, Nikkinen Mertsi Allan Aleksander, Olkkonen Arttu Jaakko Petteri, Pietilä Jere, Piira Henry Ismo Samuli, Rakkolainen Teemu, Rantanen Henry Tapani Armas, Rydberg Niklas Jorma Tapio, Salonkari Miko Matias, Sara-aho Niko Kalervo, Savolainen Miko Valtteri, Seppälä Jesse, Sillman Ville, Tatti Pauli Pavel Joni, Tenhunen Joni Lauri Kalevi, Tiitinen Albert, Tirronen Matti Tapani, Toivanen Jimi, Touru Niki Santeri, Vallinen Valtteri Osmo Antero, Vartiainen Sami, Veikkonen Arttu, Vilhu Pipsa
+ 28 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

 

Lahti, Ståhlberginkatu

Koulutus: Elintarvikealan perustutkinto
Tammi Johanna, Andersson Nelli, Arola Laura Adina, Huostila Riikka, Jaatinen Essi Annina, Jokela Iida, Karjalainen Venla Pauliina, Kiiskinen Noora Anna Sofia, Korhonen Minna, Kortelainen Netta, Kossila Sanni Katariina, Kosunen Noora, Krakau Essi Karoliina, Kumlin Meeri, Kumpulainen Nella Elena, Kärkkäinen Jenna, Laine Emma, Lehtonen Karoliina, Leppänen Terhi Elisa, Leung Chun Hei, Loberg Lilli Eveliina, Lähde Taneli, Malin Petra, Manninen Sanni Marianna, Mikkola Heidi Anna, Nieminen Johanna Marjaana, Nieminen Suvi, Oiva Aino, Paaso-Rantala Eerika Anette, Papinkivi Johanna, Pietala Olga, Pilvola Anniina, Rouhelmaa Asta, Shala Teuta, Silvast Jonna Marjatta, Vento Viivi
+ 8 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Hiusalan perustutkinto
Asteljoki Niina, Berg Miisa Mariia, Haapasalo Saara, Harald Jemina, Hänninen Salli, Kaasalainen Tanja, Kantonen Piia Marleena, Kiviniemi  Henna, Koivuniemi Roosa-Maria, Luttinen Saara, Lydman Enni, Makkonen Jenna Marjo Kristiina, Markkanen Sini, Missonen Elli, Niemelä Tiia Marika Johanna, Nieminen Sofia Emiilia, Nykänen Annika, Pakarinen Anniina, Raunio Niko, Salo Jenni, Savelius Nanna Monica, Savolainen Emilia, Sojakka Pipsa, Szepaniak Jenna Laura Marianne, Tiusanen Johanna Susanna, Tuominen Elina, Valo Milla Marika Tuulia, Varpamäki Maija, Veneoja Emma
+ 9 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Aalto Jimi Sebastian, Ahonen Arttu Rasmus Juhani, Alhainen Kaisa, Alt Monica Eveliina, Andronoff Mikaela, Ansala Aino Maija, Bister Heidi Miia Kristiina, Efimenko Anna, Ek Ake, Ekman Nina Anne Leea, Enckelman Tia, Eronen Laura, Granberg Veera Sofia, Heikkilä Pinja Rosa, Heino Jonna Janita Maria, Heino Laura, Heinonen Joona, Holm Jasmin, Hujanen Tytti, Huovila Arvi, Huvila Elisa, Immonen Ville, Itänen Miika Otto Anselm, Jäkälä Netta Julia Josefiina, Jääskeläinen Jenny, Kantoluoto Jasmin, Karevaara Petra Anna Sofia, Karppinen Katariina, Kaukoranta Henri, Kiviaho Jenna Maria, Kolomainen Ville Väinö Juhani, Koponen Josefiia, Koskelo Elisa Vivian, Kotiranta Valma, Kotivesi Janika Maaret, Kuisma Aino, Kulonen Santeri Kristian, Kuutsa Henri Ville Oskari, Laaksonen Veera, Laukkanen Jesse Johannes, Lehikoinen Aleksi, Lehtinen Nikke, Lehtinen Tiia, Lepistö Viivi, Leutola Anni, Lindman Tuomas, Litmanen Jenna Jessica, Luumi Laura, Malkamäki Inkeri, Mantere Jenna Kristiina, Martikainen Netta Roosa, Marttila Roosa, Meriläinen Roope, Miettinen Nita, Mutikainen Julia, Mäkelä Samuli, Mäkinen Camilla, Mäkinen Liisa Maria, Mönkäre Veera Lydia Elisabeth, Niemi Joel, Nieminen Jasmin, Nieminen Kirsti Katriina, Nisula Tomas, Nummela Beda, Nurminen Jenni, Paavilainen Eelis Sakari, Palonen Janita Aliisa, Pasanen Salla Maria, Penttilä Joonas Juhani, Poikselkä Julia Eveliina, Porkka Aleksi Elias, Pynnönen Annu Eveliina, Pääkkönen Hanna Maria, Rantala Jenni Sofia, Reijonen Kaisu Marjatta, Reijonen Mari Kaarina, Ruusunen Laura Silja Sofia, Saarinen Janni, Salin Mona, Salo Janika, Savola Sanni, Savolainen Mari Lotta, Schulte Marko, Silván Nelli, Streng Ella, Suikkanen Ville, Taavitsainen Miisa, Tiilikainen Anette Susanne, Tikkanen Taneli, Tykkä Miisa Melissa, Uwase Bintu, Vaari Emilia Milla Marjaana, Vainionpää Mira Annika, Vassi Tiina, Vuorio Topi
+ 26 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Alatalo Jenni, Anttonen Hanna, Finsk Erika, Gustafsson Sofia Kristiina, Heini Maarit Hannele, Hellman Iida Minerva, Kauppi Oona, Kerkkä Essi, Kettula Nea, Koivistoinen Terhi, Kosenius Beanna, Kyyny Kia, Könönen Hanna Pauliina, Lillvis Johanna, Makkonen Johanna Eveliina, Mäntysaari Maria, Pajunen Anni, Palmu Noora Emilia Susanna, Pulkamo Sara, Rautio Pihla, Salminen Nita Anneli, Salonen Krista, Setrivuori Laura, Sillanpää Jade Eveliina, Snellman Ursula, Tarnanen Sara, Tyyskä Camilla, Vainio Suvituuli Henrietta, Virolainen Sirja Jenna Elviira, Vitie Jenna, Vähä-Antila Vilma
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kotitalousopetus
Ahlgren Lilli, Grönroos Reija, Hannus Marika Kristiina, Julin Laura Katariina, Laiõunpuu Kert, Lehtonen Nelli, Nikkinen Mirikli, Telki Katja Helena, Toivanen Ida Lotta Emilia, Valkokivi Tiia, Viljanen Juuso
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Liiketalouden perustutkinto
Aarnipuu Jarno Arttu Olavi, Ahonen Taru, Ahrimand Zamist, Airola Ada, Anttonen Katariina Ida Anniina, Asikainen Carita Marianne, Auranen Marjaleena, Autio Aleksi, Eskola Kati Johanna, Gladostsuk Maksim, Grigorjev Ruslan, Hagert Kyösti Jalmari Richard, Hagqvist Patrik, Hanhela Anni, Haverinen Minna, Heikkinen Roosa, Heinonen Werneri, Hiltunen Aleksi, Holm Linda, Huhtikangas Kristiina, Hukka Reetta, Huuhtanen Emilia Lotta Maria, Huuskonen Salla Annika, Hård Jenna, Ihalainen Aleksi, Izossimova Kati, Jumaa Hassan Dunia, Juusola Anette, Kaarre Tuukka, Kaasinen Samu Tero Kasperi, Kaitila Sari Johanna, Kajander Daniel, Kantaneva Emil, Kantola Pinja, Kantonen Noora Kristiina, Karjalainen Eero Ukko, Karjalainen Jere, Keinonen Sanni, Kettunen Laura, Kivi Auri-Maria Mikontytär, Kolehmainen Minna Elina, Korpela Joona, Koskela Jasmina, Koskinen Maria, Koskinen Minttu Amanda, Koskinen Tuija, Kunnari Sirja Sofia Pauliina, Laakkonen Lassi, Lagerblom Jerry, Lankinen Laura, Lappalainen Mika, Latvanne Vilppu, Lehtisyrjä Juuso, Lehtovuori Iina, Lenne Janette, Lindström Alice Olivia, Makkonen Oili Pauliina, Mandelin Niklas, Mantila Olli Santeri, Metsäpuro Mikko Matias, Moilanen Sari Mari Anneli, Mourujärvi Anniina, Mynttinen Riina Maaria, Mäkelä Jesse Joonas, Mäkelä Melina Eva-Maria, Mäkilä Matias Kristian, Mäkinen Martin, Mäkitalo Roope, Männikkö Teemu, Noori Arazu, Nukarinen Katariina, Nuutila Saana, Nuuttila Noora, Pamola Sara Jasmin, Partanen Nuutti, Pekonen Hanna Eveliina, Perälä Samuli Kalervo Henrikki, Pesonen Atte, Poutanen Jenna, Raivio Ilpo, Ranta Jaakko Jeremias, Rantala Anne-Mari, Rantanen Niko, Rauta Johanna, Rekola Nicklas, Ruokonen Oona, Räsänen Eetu, Röbakova Julia, Rökman Merika, Saarela Sami, Savolainen Jussi Petteri, Savolainen Miira, Seppänen Erik Pentti Mikael, Siltala Jonna Janita, Simola Suvi Carita, Simpanen Salla Maija, Sojakka Jenna, Suikki Emilia, Suni Sami, Tiainen Vilma, Toiviainen Jasmin Elisa, Turunen Juulia, Turunen Topias, Törrönen Eva, Uosukainen Eveliina, Vaara Jasmin Aleksandra, Varjola Meri Katariina, Vauhkonen Veera, Veirto Teemu, Vesasto Minttu, Viitala Krista, Viljanen Linda, Vilkman Julia, Winberg Patrik Juhani, Virolaynen Anastasia, Väänänen Santeri, Äijö Iiro
+ 33 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Matkailualan perustutkinto
Akimov Denis, Anosova Iuliia, Bister Sissi Anna Birgitta, Galliano Patricia, Hietanen Essi-Katarina Ingeborg, Hussaini Zozan, Hyvönen Emilia Lotta-Maaria, Johansson Markus, Juntunen Iina, Kalola Sanni, Knuutila Maaria, Komonen Petra Pauliina, Korhonen Emmi Josefiina, Kosonen Mira Marika, Kuparinen Sara, Kuusela Janette, Laaksonen Iida, Lahtinen Joona, Leimunen Leena-Lotta, Mast Joselin Thalia, Mattila Heidi Emilia, Morozova Anna, Müllerbeck Karmel, Mäkelä Emmi, Mäkelä Heini Iida Kristiina, Niemelä Laura, Nieminen Roosa, Pajula Mari Tuulikki, Peiponen Emmi Laura Karoliina, Räsänen Paula Sofia, Saarela Sini, Saarelainen Lotta, Saari Mona, Sahlberg Claudia Rosalie, Salo Eve Anniina, Suominen Daniela, Tiira Pinja Säde Susanna, Timonen Petra, Urjo Saila Annika, Utela Aija, Virtanen Jenni Julia, Vuorenpää Juuli Suvi Marja
+ 8 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sirkusalan perustutkinto
Becerra Gonzalez Sergio, Dolhain Veronica Priscilla, Forsberg Ada Elena, Huusko Victor Leander Heikinpoika, Ikonen Henna Jasmin, Ilpala Pipsa Pauliina, Karkia Mihaela Aurelia, Kolehmainen Anssi Eetu Tapani, Leskinen Henri Pentti Petteri, Lina Marcela Gaviria, Llewellyn Orfeo, Muhonen Amanda, Pahajoki Aarni Sven Aleksi, Pulsa Minna Reetta Aliisa, Repola Jaakko
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Heinonen Juho, Hutri Olli, Iso-Kuortti Arttu Juhani, Jokinen Lauri, Kaartokallio Samuel, Kae Ville, Kinnunen Miska Johannes, Kotilainen Teemu, Kuikka Arttu, Kukko Jani Vilho Petteri, Kumpulainen Eetu, Lajula Jarno, Lehtonen Peter, Miinalainen Rasa, Niemelä Ville Valentin, Niemi  Miska, Nipuli Vinski, Pesonen Aleksi Heikki Mikael, Pulli Siiri-Sofia Anneli, Puurula Aki Toivo Johannes, Rappumäki Saku, Ripatti Leevi, Räisänen Valtteri, Salminen Siina Johanna, Talja Joonas Tapani, Trygg Juho Veikko Antero, Vartiainen Toni Petteri, Virtanen Juuso, Ylioja Veeti Valtteri
+ 11 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Björninen Leevi Jonatan, Horsma Teemu, Huotari Herman, Kosonen Henna, Kudjoi Joonas Ilario, Käpölä Valtteri, Kärkkäinen Niko, Mikkola Elli, Myöhänen Tiitus Valtteri, Niemelä Eemil, Paronen Ossi Heikki Mikael, Rouvali Henri, Salminen Jerome Casimir, Sipponen Viivi Miina Karoliina, Tiihonen Aleksanteri, Vekkeli Toni
+ 9 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Vaatetusala (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Frolova Yana, Hakala Nea, Joronen Jenna Katriina, Krupinova Natalia, Nuotio Luukas, Polkutie Elsa Anastasia, Rinne Petra Maaret, Saarinen Ida Maria, Saarinen Irja-Liisa Marjatta, Soopalu Indra, Tarvainen Riina Mirette, Vartiainen Laura, Virtanen Henna, Yläkäs Satu Mikaela
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Lahti, Vipusenkatu

Koulutus: Autoalan perustutkinto
Hepolehto Eero Matias, Honkavaara Otto, Lahti Jenna, Laukkanen Tuomo Eemeli, Lindfelt Lasse, Mastosalo Karri Mika Aleksi, Miettinen Tommi, Muhonen Rasmus Eero Johannes, Murto Emilia, Mäkelä Joonas Jasperi, Mäkelä Sara Linnea, Olkkola Kristian Aarne Olavi, Peltonen Jaro, Ranta Leevi, Ropponen Anna-Maria, Sinkkonen Iida-Maria, Suurhasko Janna Lea Maaret, Tamminen Niklas, Tonttila Ilari Tapani, Tähtivirta Ville, Viitala Juuso, Vuorinen Joonas
+ 16 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma
Asunen Oskari Matias, Ek Eetu, Hiltunen Topias Joonatan, Huurne Lauri, Hämäläinen Joni, Karjalainen Joona, Kuhlman Matti, Laiho Tuomas, Lammenranta Tatu, Lappalainen Sanni Marjaana, Lehto Joona Aleksi, Murto Joni, Mättö Sami, Nissinen Jonathan, Nyman Robert, Paalanen Jemina, Reinikainen Kim Kristian, Saarinen Iiro, Saarinen Joni, Salo Lauri Santeri, Skyttä Teemu, Sorvari Miska Ville Samuli, Tozur Sergei, Tykkyläinen Rasmus, Tynninen Tiia, Vainionpää Samu, Virtanen Tuukka
+ 9 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Laboratorioalan perustutkinto
Gasser Otso Ilari Mikael, Keskitalo Teea, Koskinen Iina Kristiina, Kovalev Evgenii, Kultanen Essi, Laitinen Niko Valtteri, Lavan Oula, Lindgren Riku, Meriläinen Milla Johanna, Vilén Joonas, Virtanen Katja
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Logistiikan perustutkinto
Immonen Niki, Koivunen Arttu, Niemi Jani Pekka Mikael, Nousiainen Kalle, Patjas Jasmin, Peltonen Riina, Pulkkinen Toni Petteri, Ropilo Tuomas Oskari Matias, Tiainen Erja, Tuominen Heidi Veronica, Virtanen Joni Juhani
+ 7 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Muotoilu ja mallintaminen (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Aartolahti Johanna, Hirvonen Jenna Riikka, Kopra Vili Jalmari, Nieminen Sanna, Säntti Pekka Aarne Elias
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Pintakäsittelyalan perustutkinto
Ahokas Anni Sofia, Hyttinen Kim, Koistinen Kirsi Maria, Kulju Netta Emilia, Kurka Nico, Malkamäki Ronja Johanna, Murtoniemi Hugo Emil, Piiroinen Iisa, Puolakka Emil, Rakkolainen Otto, Tormonen Riku Tapani, Tuukkala Ulla Anneli, Tähtinen Joni, Vehmola Tuomas Mikko Miikkael, Vilppolainen Nette, Voutilainen Samuli Jooseppi, Ylikulju Krista
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Puu ja muotoilu (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen koulutusohjelma)
Aalto Kai, Jokinen Waltteri, Julkunen Oskari Eemil Kristian, Korpela Riina Venla Emilia, Lindqvist Jordi, Majamäki Janita Sara Birgitta, Miettinen Eero, Talasoja Akseli Seppo Juhani, Väänänen Joel Pertti Jalmari
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Puualan perustutkinto
Baranovskiy Aleksander, Behrmann Sebastian, Kantonen Anteneh, Karvinen Aleksi Jari-Pekka, Koort Ville, Leppänen Jere, Linnanen Joonas, Mielonen Jaakko Antero Tapani, Nenonen Valtteri Tapani, Valtonen Kasperi Niko Jeremias, Wiriyphan Thawatchai, Virtanen Henri
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Rakennusalan perustutkinto
Alanen Janne Mikko Antero, Al-Mashkur Mohammadbakir, al-Taji Mohammed, Cowley Alex, Dahl Olli Henrik, Eskola Ilkka Antero, Fröberg Niilo, Haiko Juho, Haikonen Riku Tapani, Halonen Jussi, Harald Aku, Harinen Arttu Heikki Santeri, Hedman Daniel, Helasterä Tommi, Helminen Mika, Hägg Jonne, Häkkinen Vera Evita, Häme Aleksi Olli Matias, Immonen Riku Juhani, Jarvansalo Miko, Joki Pekka, Jokinen Kasper, Järvelä Carlo, Kankare Tommi, Karhunen Jukka, Karisto Hannes Aleksi, Keränen Urho Santeri, Kettunen Markus, Kivekäs Henrik Julius Joonatan, Kivelä Reemus Juuso, Koskinen Petteri, Koskinen Tino, Koso Anssi Tapani, Kotilainen Riina Emilia, Kovács Mikael Anttoni, Krasnov Janari, Kuikka Jiri, Kyyny Nooke Rasmus Tapani, Kärkkäinen Simo Severi, Laaksonen Oskari, Laamanen Melina, Laine Aleksi, Laitinen Jan, Lampinen Semi, Lehikoinen Ninnu, Lehmuskorpi Aki Niklas, Lehti Ville, Lipponen Albert Mikael, Liuksiala Atte, Lyytikäinen Leevi, Löf Kristian Juhani, Matilainen Rasmus, Metsäranta Atte, Mäkelä Jaakko Johannes, Mäkiranta Jami Jesperi, Mäntyvaara Ville Waldemar, Möltsi Riku Antero, Mönkkönen Joni Erik, Niemelä Patrik, Nurmela Jesse, Nurminen Hanna Rose, Olin Eetu, Paaso-Rantala Niklas, Pajunen Joonas, Pesu Viljami, Pihkola Tino, Pitkänen Juuso, Pitkänen Ville Petteri, Puumalainen Petri, Pöllänen Niko Petteri, Rantala Kristian Mikael, Rantanen Tino Emil Waltteri, Rautanen Tuomas Juha Oskari, Roivainen Juuso Heikki Sakari, Roponen Samu Hugo Kalevi, Rousku Elmo, Saares Saku Kristian, Sali Ossi, Salo Jyri Eemeli, Serkosalmi Jesse, Taipale Tuukka, Theman Joona Santeri, Tissari Henri, Tolonen Heidi, Turunen Mitja, Viljakainen Mikko, Viljanen Sami, Vimpari Melisa, Virtala Tuomas Valdemar, Virtanen Timo Petri Juhani, Väänänen Patrick, Åkerlund Daniel Henry Armas
+ 23 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Elo Noora-Maija Eveliina, Aaltonen Iina Josefina, Ahonen Hanne, Ansa Emmi Aliisa Jyrintytär, Bergman Jasmi Henrietta, Eerikäinen Nina, Erola Jonna, Forsström Ella Tuulia, Gazdag Eszter, Gebreil Jasmin Carmen Isabella, Grönberg Erika, Hakulinen Mira Marita, Heikkilä Heidi Annika, Heikkilä Iina, Heikkilä Joni, Heinilä Krista, Heinonen Essi Tuulia, Heinonen Sara, Heinonen Vilma Lauriina, Heiskanen Jaakko, Hietanen Erika, Holz Rósa, Huttu Ada, Huusko Jere Elmeri, Hyttinen Alfred, Häkkinen Vilma, Hämäläinen Helmi, Hämäläinen Jenni, Härkönen Timo, Ilomäki Vilma Juulia, Immonen Ella Katri Alina, Jalava Miko, Jollman Sara, Jurvaniemi Krista, Juvonen Jenny, Juvonen Pinja, Järvinen Tino, Kaikkonen Jenna, Karikorpi Jasmin Beda Eveliina, Karttunen Katariina, Kaskinen Jasmin Maija Kristiina, Kekkonen Melina, Kinnunen Elina, Kivistö Mirka Marianna, Koivunen Jenna, Konttinen Ira Sarah Maria, Korvenaro Tessa Riikka Helinä, Kuittinen Oona Maria, Kurkela Niina, Kärkkäinen Suvi Tuulia Anniina, Kärsämä Tiia, Laaksonen Silja Meri Tuulia, Laine Kiira-Marja Annikki Josefiina, Lainpelto Joel Heikki Juhani, Lehtinen Jenna, Leimio Olli Juhani Lassinpoika, Leiniö Mona, Leiramo Siiri, Leirimaa Minna Elisa, Lemettinen Tiina Katriina, Lindgren Micaela Helena, Linos Kiia Elisa, Lohvansuu Iida-Ilona Ilmontytär, Louko Elina Meri Tuulia, Lääperi Tiia, Löytömäki Anni, Malinen Minna, Manninen Kia Karoliina, Mielonen Neea, Mäkitalo Anni, Mäyrä Jonna Tuulikki, Niemi Ilona Suvi Marita, Nieminen Eveliina, Nummela Oskari, Nurmi Petra Sofia, Nurminen Atte Benjamin, Nurminen Riikka Maria Elina, Nuutinen Hanna, Nyberg Juska, Nyman Suvi Johanna, Papinkivi Anja Matilda, Pasanen Paula Elina, Pekkola Melina, Pieviläinen Minna-Ida Johanna, Pulkkinen Jenni, Pylkkänen Ainoelisa Lyydia, Pääkkönen Salli, Rahkola Markus, Rantanen Jenny, Rantanen Kerttu Wilhelmiina, Rantasalo Minna, Rauta Julia, Reitti Mila, Riihelä Satu, Rinkinen Elina, Rinteelä Jenni Roosa Marika, Ruotsalainen Emmi, Ruotsi Ruska, Ryhänen Vilma, Räihä Melina, Salejärvi Tiia, Sintonen Laura, Sipilä Minna Johanna, Sivula Sanni Maarit, Strömberg Tella Johanna, Suppula Janna Nea Emilia, Sutinen Nea, Suutarinen Mertsi, Tammelin Jonna Emilia, Tavu Venla Josefiina, Tervonen Iiris Eveliina, Tetri Janita, Tolonen Antti-Pekka Tapani, Tukonen Sini, Tuomi Essi Maria, Turunen Vili, Tähkänen Timo, Tötterström Ella Maarit, Ulaska Inka, Wahlstén Veera, Vanhala Helmi, Vidgren Päivi, Viljanen Anni, Virtanen Jenni Julia, Virtanen Kiia, Ylinen Martiniano Karen, Ylönen Noora, Äystö Jesse Jari Tapio, Öling Susanna
+ 17 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Suunnitteluassistentin perustutkinto
Forssell Niki Milos Manuel, Hirvola Kalle Einari, Mäkinen Otto, Ollila Arttu, Peltola Pauliina Anna-Katariina, Salmi Joose Mikael, Tetri Johanna, Vartiainen Teemu

Koulutus: Taidekehystys (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen koulutusohjelma)
Blåberg Paavo Martti Olavi, Erkamo Veli, Leminen Lassi
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Talotekniikan perustutkinto
Aalto Ville, Ahola Aleksi, Alves Siqueira Andre, Berihuete Duval Carlos, Hiltunen Samuel Matias, Juntunen Henri Kalevi, Järvinen Jouko Juhana, Kalliokuusi Elisa Kristiina, Kantola Valtteri Topias, Kantoluoto Miska Petteri, Karvonen Paavo, Kiema Joni Pekka Antero, Kivimäki Niko Santeri, Korpimäki Pyry, Laahanen Niko Ville Akseli, Laine Miika Aleksi, Leppäsalo Kimmo Ilmari, Lyyra Toni, Mielonen Hermanni, Männikkö Tuukka Samuel, Papinkivi Aleksi, Parviainen Riku, Piirainen Paavo Onni Aapeli, Piironen Aleksi Joonatan, Pullinen Tomi Johannes, Pyykkö Markus, Pyykkönen Otto Juhani, Rautavuori Sami Mikael, Rännäli Aleksi Kaj Ensio, Salonen Joonas, Salonen Miro Juhani, Silfsten Marko Verneri, Talvitie Akseli, Tukiainen Suvi Maria Kristiina, Yrjölä Sebastian
+ 9 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tarpeistonvalmistus
Asikainen Saku Otto Johannes, Hirn Loviisa, Jokinen Janne, Kiili Sanni-Karin Aleksandra, Koppanen Katri Aura Sofia, Rantanen Leevi Johannes Teronpoika
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Harju Meeri Pauliina, Hirvonen Essi Katariina, Joki Emma Aleksandra, Jääskeläinen Joona, Kuivas Sara Sofia, Laaksonen Oskari Sebastian, Leinonen Iina, Ruuttula Anna Kaisla Helena, Salonen Erina, Savolainen Alina-Mariia, Simonen Kati, Unelius Roosa Anna Maria, Vieremä Suvi Ida Aleksandra, Virta Suvi Mia Marjaana
+ 7 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

 

Nastola

 

Nastola, ammatillinen koulutus

Koulutus: Muovi- ja kumitekniikan perustutkinto
Aalto Ata, Aarnio Lumi Maaria, Borg Henri, Hirvonen Saku Tomi Tapio, Immonen Santtu Jere Kristian, Kemppainen Meri Tuulia, Lahti Jesse, Lyttinen Teemu Petteri, Mäkäläinen Jyri, Nieminen Niko Antero Olavi
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Koulutus: Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Fredriksson Miko, Huumonen Jimi-Waltteri, Juhola Rosa, Järvinen Joni, Korkeamäki Tommi Petri Johannes, Kosunen Niko, Leppänen Ville Juhani, Pyrhönen Iiro Olavi, Päivä Lassi Juhani Kristian, Pöyhönen Veeti Aleksi, Ruhanen Riku, Räikkönen Juho Matti Valtteri, Saarinen Ville Henrik Olavi, Voutilainen Eelis
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Alho Erik Werner, Eskelinen Joonas, Finnig Nico, Hartonen Nino Jan-Mikael, Hyytiäinen Marko, Karppanen Lauri, Kolehmainen Juuso, Kronqvist Jesse, Lehtonen Joel Tuomas Juhani, Lindroos Ville Mikko Olli, Lumislahti Juha Tapio, Nokkonen Leevi, Ratilainen Akseli, Roine Jenna Riikka Jasmine, Salmi Aleksi Tapani, Salminen Ville Aleksi, Sorvo Kasimir Patrick, Syrjä Tommi, Tikka Jesse, Vahvelainen Eetu, Viljanen Veeti Jiri, Virtanen Kristian Juhani, Virtanen Rasmus
+ 13 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Nastola, lukiokoulutus

 
Koulutus: Lukio
Ala-Röyskö Santeri Adrian, Alén Jere, Eerikäinen Jere Petri, Halme Meri Annika, Hyttinen Ville Petteri, Kallio Julia Eerika, Koivisto Milla, Konttinen Minna Liisa Marjukka, Kulju Milla Beata Matilda, Kyyrö Pinja Roosa Helena, Laatinen Senja Jia Jia, Lallukka Elisa, Leinonen Jenni Johanna, Mähönen Jenna Maria Eveliina, Mäkinen Santeri Samuli, Mölsä Santeri Hjalmar, Niemi Iida Marja Sofia, Nurminen Laura, Pekkola Väinö, Perkiö Annika Sofia, Perkkola Ville, Pihlajamaa Janna-Mari, Raatikainen Lauri, Riihimäki Joonas Antero, Rouvala Mikko, Skatskov Eliise, Tukia Milla Maria, Uusitupa Iida Maria, Vainio Ella Annukka, Vuori Nea Karoliina
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Lukion tekniikkalinja
Annaniemi Arvi Tapio, Hahl Joonas Juhani, Hahl Milena Aurora Alexandra, Haverinen Oskari, Hietala Harri Henrik, Kautto Lasse, Kervinen Juho Eemil Matias, Kumpulainen Matias, Lyytikäinen Ville Matti Kalevi, Mäkinen Markus, Naukkarinen Teemu, Nordman Sandra Julianna, Ryynänen Samu, Taumala Konsta Mikael, Tossavainen Henrik Oskari, Wuollet Viljami Eetu-Matti
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

 

Orimattila

 
Koulutus: Kone- ja metallialan perustutkinto
Rantamaa Niko, Ristola Aki Tapio Antero, Roine Henri, Rämö Juha, Savola Oskari, Savolainen Niko, Stenström Leevi, Timonen Teemu
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Karlsson Yolanda Magdaleena, Nousiainen Hanna, Rönkkö Sonja Maria
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Musiikkiteknologian koulutusohjelma
af Hällström Emma, Heikkilä Jukka Jalmari, Heinonen Tuukka Sverre Anton, Juntunen Veikko, Kuikka Joonas Oskari, Martin Antti Johannes Eeronpoika, Nissinen Jukka-Pekka Kalevi, Rauramo Pauli, Ronkainen Vesa Kristian, Seppälä Salla
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Koulutus: Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjauksen perustutkinto
Eilola Niko, Grönfors Rony Edward, Jaakola Nicolas, Jäntti Luna, Järvinen Maija, Jääskeläinen Johanna Maria, Koivisto Tiina Kaarina, Korander Miira Ina Maria, Mertanen Elina, Oksanen Tuuli, Paaso Eino Elmeri, Petäjä Vilma, Raijanmäki Nea Helena, Rouvinen Niko, Saari Elli Elina, Sairola Kati, Söderholm Janika Johanna, Valta Sami
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 
 

Ammatilliseen peruskoulutukseen valmentava ja kuntouttava opetus ja ohjaus (AVA)

 

Lahti

Aaltonen Essi, Grönfors Anette, Grönroos Reija, Isoaho Janina, Juvonen Galina, Keningi Igor, Koskinen Tino, Lindgren Rebekka, Lindström Niko, Lumislahti Oona, Nieminen Niko, Rantala Milla, Salonen Niko.
+ 11 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Heinola

Mattila Mikko, Niemelä Susa, Pylkkänen Lauri, Rusula Veeti, Sairanen Jesse, Torppala Roosa, Åberg Melina.
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
 

Orimattila

Elonen Heidi, Honkanen Oona, Jouhkimow Laura, Karttunen Helmi, Korhonen Alex, Myyryläinen Jonna, Mäkinen Samuli, Pajala Mette, Rutanen Valtteri, Tolsa Jere.
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

 
http://www.facebook.com/salpaus
http://www.twitter.com/salpaustweet
http://instagram.com/koulutuskeskussalpaus#
https://www.snapchat.com/add/salpaussnap
http://www.flickr.com/photos/koulutuskeskussalpaus
LinkedIn
http://www.youtube.com/user/KoulutuskeskSalpaus
http://www.salpaus.fi/Sivut/rss.aspx