Salpaukseen kevään 2016 yhteis- ja erillishaussa valitut opiskelijat - Koulutuskeskus Salpaus
Salpaus > Ajankohtaista > Salpaukseen kevään 2016 yhteis- ja erillishaussa valitut opiskelijat
Uutinen
16.6.2016 13:10

Salpaukseen kevään 2016 yhteis- ja erillishaussa valitut opiskelijat

​Onnittelut opiskelupaikan saaneille!

Muista palauttaa valintakirjeessä saamasi opiskelupaikan vastaanottoilmoitus määräpäivään mennessä.

Katso ohjeet opiskelupaikan vastaanottamiseksi.

Tällä sivulla näkyy alkuperäinen valintatilanne, tietoja ei päivitetä. Alla on julkaistu sellaisten valittujen nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.
 

Asikkala

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Helena Moilanen, puh. 050 403 6803
 
Eläintenhoidon osaamisala
Yhteishaku:
Ahmanniitty Leena, Ahvenainen Maikki, Arraste Vilma, Ayarci Saniye, Forss Jasmin, Helenius Oona, Hyrkkänen Anni, Järvisalo Emma, Koivula Milja, Kyyhkynen Oona, Laukkanen Veera, Lähde Sarita, Nykänen Laura, Partanen Pipsa, Pinoniemi Pinja, Pitkänen Roosa, Rauhala Henna, Reponen Viivi, Sarkala Liisa, Suhonen Noora, Syrjänen Santeri, Temonen Inna, Udd Nea
+ 9 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 Erillishaku:
Kaasinen Helmi, Karhu Laura, Karjalainen Oskari, Laine Sanna, Lapatto Laura, Nieminen Maria, Rajala Hanna, Sonne Carita, Teimola Ira, Timonen Ville, Törmänen Jenna, Viianen Nunu
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Kalatalouden perustutkinto
Yhteishaku:
Annfinnsen Walter, Eloranta Jesse, Havukainen Miro, Heilala Juuso, Hulikkala Verneri
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 Erillishaku:
Strandman Markku
 
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Yhteishaku:
Kilpiä Julia, Pesu Hanna, Puttonen Tilda, Tami Jesse, Tuomaala Jemina
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 Erillishaku:
Chernenko Olga, Hamarinaho Marko, Haveri Teemu, Jokelainen Juhapekka
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Maatalousalan perustutkinto
Yhteishaku:
Huhtiniemi Henna, Jantunen Eemeli, Riihilahti Tuomas, Siivonen Mikael, Sottinen Johannes
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Heinola

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Anne Malkamäki, puh. 044 708 1594

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto
Yhteishaku:
Kuisma Hanna, Vepsäläinen Timo, Vepsäläinen Tomi
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Danielsbacka Sara, Eskelinen Jessica, Kiiskinen Pietari, Kontula Kati, Lahtinen Lasse, Lehtinen Ville, Nieminen Tytti, Virolainen Irina
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Autoalan perustutkinto
Yhteishaku:
Hakkarainen Niko, Halttunen Leevi, Hildén Jori, Huhtamäki Jussi, Lehkonen Jesse, Lång Leevi, Mallat Teemu, Mannila Riku, Nyholm Olli, Okas Sebastian, Pellinen Jan, Rosberg Toni, Suomi Toni, Systä Samu, Tennivaara Ari, Tonteri Eemeli, Touhonen Akseli, Wessman Eetu, Virkunen Antonio
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Mattila Juhani
 
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Yhteishaku:
Bulut Anton, Huovila Joonas, Kauranen Tomi, Koistinen Melina, Koivunen Jenni Juulia, Pesonen Ninni, Pohjankoski Taru, Pöysti Jonna, Saari Jesse, Saarna Meisi, Sireeni Sara, Skyttä Sofia, Tarvonen Ville, Tenhunen Jenni, Tähkänen Valtteri
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hokkanen Riku
 
Kone- ja metallialan perustutkinto
Yhteishaku:
Kivinen Lauri, Lappalainen Valtteri, Lempinen Juho, Lunkka Saku, Parkkonen Petra, Pennanen Jesse, Rannamets Reinis, Rasipelto Samuli, Salonen Eetu, Timonen Jani
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hartikainen Toivo
 
Liiketalouden perustutkinto
Yhteishaku:
Aaltonen Matti, Abdulghani Shahooz, al-Mashkur Mohammadbakir, Eronen Valtteri, Hassani Hassan, Järvinen Jessica, Kotiluoto Rene, Laakkonen Jonathan, Laine Hanne, Leinonen Tiia, Pietarinen Jenna, Pietinen Reko, Pärssinen Atte, Pölönen Mari, Ronnila Jasmin, Rossi Fanni, Rusula Jeena, Ukkonen Emma, Viljander Juho, Vires Lotta, Yasa Esra
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Burket Agnes
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Rakennusalan perustutkinto
Yhteishaku:
Haimakainen Joonas, Hartonen Niku, Heinonen Jesse, Leinonen Joona, Liukkonen Antero, Lunkka Simo, Långström Joni, Mansoori Salma, Martikainen Aatu, Nieminen Timi, Rintasaari Simo, Tarvonen Tatu, Uutela Oskari, Veikkolainen Jonne, Vepsäläinen Joonas, Vuorialho Eetu
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Yhteishaku:
Anttonen Emmi, Bågman Tea, Hakkarainen Kasperi, Haukkavuori Nelli, Heikkilä Jenna, Kuisma Tiina, Kvist Roosa, Launia Jimi, Lehtinen Suvi, Lehtovaara Elias, Leppäharju Eveliina, Mäkelä Viivi, Mändma Gerly, Nurmi Oona, Piipponen Jenni, Pippuri Aada, Raatikainen Roosa, Raikaa Saara, Siipo Emma, Siira Aada, Tuomikoski Joni
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Yhteishaku:
Aaltonen Jenna, Ainiala Severi, Hallman Teemu, Hussa Aleksi, Hynninen Nico, Karttunen Leevi, Korhonen Jonne, Koskelo Oskari, Kosonen Jesse, Kähkönen Leevi, Länsiharju Ukko, Marttinen Joonas, Mattila Lauri, Simonen Olli, Vehkasalo Vikke, Virtanen Veeti
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Ahola Santtu, Heinonen Marjut, Koso Niko, Määttänen Timo, Rautakorpi Maria, Tauriainen Juho
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Turvallisuusalan perustutkinto
Yhteishaku:
Anttila Teresa, Hussein Nasro, Ilomäki Veera, Immonen Kare, Joutsenlahti Mari, Kaartoaho Julia, Kalpio Karoliina, Kastarinen Eero, Kivelä Niko, Kleemola Aleksi, Knuuttila Kim, Koljonen Miska, Korhonen Eero, Laakkonen Tiia, Makkonen Jonne, Mattila Sami, Mehtäläinen Eemeli, Metso Ossi, Nuorteva Jere, Nurminen Essi, Papinkivi Mika, Partanen Santeri, Pekonen Sanni, Peltola Rosa, Pennanen Venla, Pyykkö Saku, Rekola Tommi, Salo Oona-Juulia, Saraskari Sade, Savolainen Lauri, Shemeikka Jarkko, Sihvonen Lassi, Vapalahti Taika, Vuorio Riki, Ylöstalo Janita
+ 7 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Ristola Hanna, Vainio Juuso
 

Lahti, Jokimaa

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen 044 708 1229.
Hevostalouden perustutkinto
Yhteishaku:
Aarros Mia, Fabritius Katja, Hämäläinen Emilia, Jussila Janina, Koivula Veera, Kovanen Anna Kristiina, Lahti Noora, Lankinen Lotta, Lasila Kalle, Lehto Susanna, Leinonen Noora, Manninen Salla-Mari, Matzon Monica, Merehinen Nina, Molander Sandra, Niemi Veera, Nyberg Tia-Maria, Ojala Paula, Parikka Severi, Pesonen Maiju, Rautiainen Emma, Repo Essi, Sallinen Vilma, Savander Iris, Skantz Suvi, Skog Rosa, Tanhula Veera, Tyni Ida, Uotila Anni, Wiikari Johanna
+ 7 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hupli Taru, Peltovirta Ida, Ruotsalainen Jenni, Sarkapalo Johanna
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Kannaksenkatu

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
 
Kultasepänala (tuotteen suunnittelun ja -valmistuksen osaamisala)
Yhteishaku:
Haho Adeliina, Ingberg Romeo, Kujanpää Veera, Palviainen Theo, Smeds Fiia
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Bruun Laura, Kotro Netta, Kuokkanen-Muotka Johanna, Oksa Emmi, Salila Anu, Westman Teemu, Vuohelainen Topi, Öhman Linda
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Katsastajankatu

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Mirja Sorvali, puh. 050 526 5970
 
Kone- ja metallialan perustutkinto
Yhteishaku:
Ali Osman, Hagert maria, Halonen Valtteri, Hassi Tony, Honkanen Iikka, Hämäläinen Tinja-Janina, Ikonen Pyry-Veikko, Kakkonen Kim, Karell Leevi, Karhu Laura, Kekki Mico, Kirjavainen Jesse, Kronqvist Jesse, Kujala Niko, Laakso Niklas, Laaksonen Jesse, Lind Joel, Lindgren Terno, Lindroos Arttu, Linnanen Aku, Luostarinen Juho-Eemil, Manni Olli, Moilanen Tuomas, Natunen Nico, Niemi Mikael, Niemi Sebastian, Oikari Juho, Orre Lauri, Pesonen Miro, Pesonen Rico, Pietilä Jere, Pihl Sami, Rekola Veeni, Salmiranta Nico, Seppänen Viljam, Shchegolev Denis, Siitonen Olli, Syrjäniemi Lassi, Taavila Tuomo, Taipalus Juuso, Tonteri Pauli, Turku esa, Vasarainen Rasmus, Villanen Tomi, Virolainen Valtteri, Virtanen Juuso, Wright Veeti
+ 15 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Ståhlberginkatu

Elintarvikealan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Marjo Muukkonen, puh. 044 708 1592
Yhteishaku:
Anttila Iina, Garcia Sandra, Haaranen Jenni, Hartonen Minna, Heinonen Jenny, Huovila Krista, Hämäläinen Reetta, Kallinen Salla, Kangas Samuel, Kujanpää Ida, Kumpulainen Elisa, Kurvinen Lisa, Lindström Annika, Majuri Pirita, Makkonen Henna, Meriläinen Miika, Mielonen Neea, Nurminen Tuulia, Pasanen Joona, Pasuri Roope, Pelkonen Adelina, Peltonen Emmi, Phothitak Juthamach, Rinne Johanna, Saarnio Akseli, Tamminen Jenni, Valkeavirta Salla, Vallinen Milja
+ 11 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Heliranta Sonja, Helkala Hanna, Jäppinen Susanna, Kassinen Katri, Kähönen Oona, Lindgren Sini, Mikkonen Julia, Norres Fanny, Pyhäranta Viivi, Raatikainen Merja
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Hiusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Viikinniemi, puh. 044 708 1590
Yhteishaku:
Ahmadi Alex, Anttila Ilona, Arraste Oili, Aven Julia, Gråman Janika, Heiskanen Heta, Jarvansalo Aada, Karjalainen henna, Kauria Elina, Keinänen Janina, Kuparinen Lotta, Lehtovirta Linda, Malkavaara Salla-Mari, Martikainen Sanni, Matilainen Eerika, Mehiläinen Maria, Nummelin Suvi, Numminen Jenni, Oinas Essi, Pylkkänen Tiia, Ranta Eveliina, Ranta Pirkko, Rinne Enni, Romo Emilia, Ruokonen Anniina, Ruokonen Janina, Räty Julia, Saarinen Janette, Sairola Eini, Salminen Jenna, Salo Marika, Taipale Venla, Talka Anni, Vilenius Johanna
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hildén Miia, Saarinen Heidi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Marjo Muukkonen, puh. 044 708 1592
Yhteishaku:
Aalto Lauri, Alho Jasmin, Alkumaa Jenny, Ampuja Nina, Anttolainen Sini, Aronen Oskari, Asp Ira, Eskelinen Henni, Eskelinen Ida, Haaja Noora, Haarala Joona, Hassinen Roosa, Holma Alisa, Hukka Riia, Huttunen Valtteri, Häkkinen Oona, Hämäläinen Iisa, Immonen Olga, Isberg Mia, Jauho Sara, Juntunen Santeri, Järvinen Valtteri, Kangas Oona, Kannonmaa Nuutti, Kantaneva Ida, Kantola Tuukka, Karppinen Jan, Kaukanen Rosa, Kilpinen Julia, Koponen Lauri, Kuikka Jenna, Kuokkanen Antonio, Kähkönen Laura, Laakso Krista, Laaksonen Valtteri, Lehto Samu, Lempiäinen Ada, Lindell Ninette, Lindell Timi, Lindgren Milla, Loponen Susanna, Lönnqvist Roosa, Malila Mandi, Manninen Nea, Matilainen Sini, Mukkula Jali, Mulari Johannes, Muukkonen Pilvi, Myllylä Kia, Myllymäki Nikita, Mäkinen Melina, Määttä Otto, Möttö Juho, Nieminen Katja, Numminen Niko, Ollila Aleksi, Paakki Noora, Paaso Retu, Pantsar Antti, Paronen Elina, Pirinen Eemeli, Pönkkä Tero, Rajanen Rasmus, Rannikko Valtteri, Rauhamäki Anita, Reilson Evelina-Emilia, Rellman Veikko, Riihelä Kalle, Romo Saku, Sainio Melinda, Salmensuu Elena, Salmi Sanni, Salminen Otto, Salonen Ville, Sandell Sari-Susanna, Schemeikka Jenna, Silfver Juuso, Sissoho Fatu-Mata, Sjölund Simo, Taavila Tomi, Tammisto Olivia, Tanskanen Janette, Timonen Weikka-Mikael, Tongfueng Tidarat, Tuomensalo Sami, Tähtinen Joni, Tähtinen Niklas, Uwase Bintu, Valkeapää Christina, Valtonen Jeme, Veirto Terhi, Vesakko Jenni, Vikki Elina, Virolainen Mikko, Virta Arttu, Vola Katri, Voutilainen Laura, Vuorinen Karita, Ylitalo Valtteri, Zeus Jan
+ 29 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Heinonen Alisa, Makkonen Milja, Vauhkonen Jasmin

Kauneudenhoitoalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Viikinniemi 044 708 1590.
Yhteishaku:
Ahokas Salla-Mari, Ahola Noora, Ahonen Noora, Eronen Veera, Forsberg Senni, Güneri Eda, Hietala Susanna, Hämäläinen Maarit, Iso-Kuortti Petra, Kauko Sari, Kekkonen Iida-Maria, Kihlakaski Marika, Kuru Oona, Kärkkäinen Oona, Lappalainen Maisa, Leppänen Saara, Musakka Emmi, Polus Luisa, Ritjärvi Ann-Marie, Rubil Nicoletta, Ryyppö Sanni, Saari Unna, Salo Rebecca, Sipiläinen Roosa, Sirén Inka, Tammela Laura, Taskinen Isabella, Teräväinen Jenna, Tilder Meri, Tukiainen Suvi, Tuule Kristiina, Töyrylä Sanna, Westerlund Inka, Vilppunen Linnea
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Helin Maarit, Jalli Sofia
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen, puh. 044 708 1229
Yhteishaku:
Granlund Matias, Mattila Mikko
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Liiketalouden perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eija Kekki, puh. 044 708 1591.
Yhteishaku:
Aarikka Taika, Ahonen Saara, Ahonen Sanni, Ahonen Santeri, Airo Ada, Blanco Ricardo, Fält Jonna, Granström Minna, Hakala Liila, Halme Samuli, Hartikainen Hannes, Heinonen Juuso, Helosaari Joona, Hiltunen Henriikka, Hiltunen Tuukka, Hopea Henrik, Huttunen Atte, Häme Marikki, Hämäläinen Teemu, Jokela Jasmin, Jokinen Roosa, Juvonen Mika, Jäkälä Sara, Jämsen Juuso, Järveläinen Jessica, Järvinen Eveliina, Kaartokallio Mirjam, Kaija Santeri, Kaivola Rasmus, Karevaara Aleksi, Karhu Katja, Kaukanen Netta, Kenttämaa Jesse, Kettunen Pekka, Khaleel Mustafa, Kivinen Siiri, Kivistö Maisa, Kokko Jessika, Kollani Minttu, Koort Meneses Rocio, Korhonen Riku, Kortelainen Oskari, Krook Anna, Kuisma Janita, Kuoppala Venla, Kyllönen Eveliina, Kyllönen Julia, Kürsa Karli, Kärpälä Milla, Kääriäinen Jere, Lahtinen Joona, Lahtinen Petteri, Lahtinen Tiia, Laine Tuomas, Lantta Elisa, Lappalainen leo, Lasanen Joona, Latvanen Tobias, Lehtinen Joona, Leino Juho, Leinonen Miika, Lundell Iida, Luode Nico, Luumi Veeti, Lyytinen Aatu, Lättilä Noora, Lääperi Tanja, Marttila Katariina, Merranmaa Nina, Mitikka Pekka, Murto Essi, Natri Teemu, Niukkanen Joona, Niutanen Emil, Nupponen Jasmiina, Nykänen Lassi, Nylund Ninni, Oksanen Annika, Olkkonen Perttu, Paaso Meri, Paatelainen Casper, Pafiti Eleni, Palola Jenna, Parviainen Jiri, Pasuri Miska, Patrikainen Jasper, Patronen Liisa, Pekkanen Eetu, Pietinen Matias, Pitkänen Vilma, Pohjolainen Jenny, Puolakka Anette, Putkhaw Jariya, Putto Anton, Pynnönen Jukka, Pyyhtiä Santeri, Rajavuori Aino, Rantala Melinda, Rantanen Peetu, Rautiainen Amanda, Reijonen Riku, Rimpiläinen Katri, Rintala Venla, Saarinen Jasu, Saarinen Tuomas, Sáez Garrido Juana Marcela, Salli Sara, Salo Marika, Salonen Mikael, Santonen Lotta, Saranpää Sami, Seppänen Niko, Siitonen Nico, Sinkkonen Juha, Sirviö Jere, Solomatin Vladislav, Stupple Joshua, Suhonen Tiiatuulia, Talvitie Viivi, Teerisaari Aslak, Tiilikainen Sanna, Tuikkanen Miisa, Tuisku Veera, Tukiainen Leevi, Tuomi Jali, Tuomi Riina, Tuominen Mikael, Tuominen Rasmus, Udd Terhi, Vall Minja, Vartiainen Teemu, Vehmasaho Veeti, Veijalainen Miia, Verkko Miska, Vilander Jenni, Vilén Rosa-Liina, Viljamaa Elisa, Virtanen Laura, Virtanen Mila, Virtanen Nita, Voutilainen Riku, Vättö Rose-Marie, Ylärakkola Oona, Zerlik Milla
+ 20 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Pekkonen Essi, Rautiainen Joonas, Saarela Mikko, Sahin Nermin, Sarell Tiia, Tops Kätlin
 
Matkailualan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Reea Viikinniemi, puh. 044 708 1590
Yhteishaku:
Back Nea, Barabanshchikova Vladlena, Eronen Jenna, Garcia Villanueva Joel, Hakkarainen Janni, Heinonen Elisa, Huotari Anna, Janatuinen Julia, Jokinen Venla, Kabanen Kaija, Keronen Roosa, Laahanen Netta, Lahtinen Melina, Lehtinen Piitu, Lehtonen Laura, Leppänen Tiia, Martikainen Jasmine, Mäkelä Minna, Nummi Minja, Rintala Milja, Saarinen Emilia, Silvo Ilmari, Sintonen Olivia, Suomi Sofia, Tanskanen Jenni, Tirronen Anni, Toivola Terhi, Trudoliubova Aleksandra, Tuominen Mea, Tuominen Nanna, Valio Sofia, Äikäs Rea
+ 10 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Helander Eveliina, Kaipainen Maria, Kivimäki Tanja, Martikainen Henna

Musiikkiteknologian koulutusohjelma
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen, puh. 044 708 1229
Yhteishaku:
Backman Henri, Hedenborg Emil, Häkkilä Arttu, Könönen Jesse, Laine Jesse, Malinen Jesse, Mattila Markus, Micklin Vilho, Nyman Mari, Taavila Nico, Viemerö Markus
Erillishaku:
Halonen Teppo, Kaipomäki Teemu, Kumpula Sakari, Mikkola Janne, Seppälä Mikko, Toikka Eetu, Viljanen Oskari
 
Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjauksen perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Hannele Polvinen, puh. 044 708 1229
Yhteishaku:
Andelin Kami Ansala Niia-Noora Heinonen Janni Koivula Eriika Koskelainen Tia Kumpulainen Wilma Kurki Olivia Kärpänen Laura Lehtovaara Vilma Nieminen Emilia Näkki Joona Pitkänen Silja Saarela Milla Sihvola Joel Sundqvist Niko Säntti Jesse Tami Jere Vainio Maria Villikka Petra Virtanen Milena
+ 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula, puh. 044 708 1302
Yhteishaku:
Ahokas Jenni, Heinonen Eetu, Henttonen Aki, Hietala Henry, Huhtiainen Kasper, Ikävalko Henri, Jarvansalo Erik, Kakko Teemu, Kallio Max, Karén Leevi, Kavasvuo Kasper, Kekkonen Mirko, Khannolainen Leo, Kinnunen Miro, Kivelä Ville, Koivula Mikko, Lalu Aleksi, Laurell Petri, Linnamägi Raul, Liuksiala Saku, Maakeski Veeti, Markkola Joni, Motturi Eetu, Mylläri Anu, Mäki Mike, Mäki-Hoimela Miika, Oksanen Panu, Orlov Nikita, Purhonen Aki, Rantalainen Peter, Saikkonen Mikael, Salminen Jerome, Salmivuori Jere, Salonen Niko, Seppälä Olli, Sipponen Kusti, Sirola Tuukka, Svensk Topi, Tamminen Samuel, Tevajärvi Lauri
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula, puh. 044 708 1302
Yhteishaku:
Ahola Teemu, Ahtiainen Katariina, Behm Noora, Embulaev Aleksei, Granlund Emmi, Hassinen Santeri, Heinonen Tuukka, Heinänen Sini, Heiskanen Paavo-Petteri, Hokkanen Santeri, Huttunen Joni, Hyttinen Joel, Hänninen Antti, Jamil Sipan, Jokinen Niko, Junnila Aleksi, Kallio Henri, Kambiselis Oscar, Kamotskin Toni, Kantola Kalle, Kiander Tuomas, Kiiveri Antti, Kinnunen Alex, Korhonen Salla, Laaksonen Saku, Lahdelma Onni-Kalle, Leinonen Niki, Lietjärvi Antti, Malinen Markus, Mynttinen Jere, Mälkönen Oskar, Niiranen Tomi, Niskanen Tomi, Ojanen Jymy, Oksanen Niko, Pesonen Jonne, Pulkkinen Alisa, Rantanen Tuomas, Rossi Julius, Ruuskanen Samuli, Salakka Ville, Salminen Lassi, Sjönberg Joona, Takkumäki Aleksanteri, Tapaninen Antti-Pekka, Tenhunen Joonas, Tirronen Alexsanteri, Vakkilainen Aino, Varjola Aapo, Vestola Tuomas, Virta Micke-Marcus
+ 11 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Konttinen Riku, Kuosa Jani, Tiihonen Janne
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Eija Kekki, puh. 044 708 1591
Yhteishaku:
Ahvenainen Taneli, Anttonen Miro, Haikola Eetu, Heikkilä Juho, Hiukkamäki Jonne, Kangas Jarno, Kautonen Severi, Koivisto Olivia, Korkalainen Aleksi, Koski Toni, Laari Jami, Leppänen Juho, Muukkonen Juha, Nieminen Jesse, Palonen Väinö, Penttilä Jasperi, Pynnönen Jimi, Salminen Gabriel, Santamäki Sami, Thure Rabbe, Tiihonen Saku
+ 7 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Vaatetusala (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Sirpa Pajula, puh. 044 708 1302
Yhteishaku:
Häkkinen Tuulia, Koskinen Linnea, Lebnaoui Hanna, Lebnaoui Sonia
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Eskelinen Sini, Vaittinen Liubov, Vihtonen Tiina
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Lahti, Vipusenkatu

Autoalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki, puh. 044 708 0030
Yhteishaku:
Ahonen Isak, Ahonen Tatu, Erkko Tuomas, Haapasalo Leevi, Hynynen Tuomas, Järvenpää Iikka, Kannisto Peetu, Kauko Sami, Kettunen Tuukka, Koivula Joonas, Kuittinen Akseli, Majuri Joona, Miikkulainen Arttu, Moilanen Aarne, Moilanen Jere, Mäkinen Miikka, Nieminen Terho, Nurminen Akseli, Ojala Arttu, Palo Niko, Peltola Eetu, Pohjankoski Ida, Radam Hamod yzbak, Salonen Ville, Seppälä Joonas, Sokurenko Diana, Sumioinen Joni, Tervonen Arttu, Tuuli Tomi, Valtonen Sampsa, Vatanen Markus, Vänskä Sasu
+ 10 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Kämärä Ari-Pekka, Tamminen Anu
 
Kiinteistöpalvelujen perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen, puh. 044 708 1382
Yhteishaku:
Heinonen Eetu, Hokkanen Petra, Honkanen Roni, Krokberg Jenna, Mielonen Joona, Mikkola Elli, Mäkelä Roope, Nurmi Anton, Pietinen Juuso, Pohjaniemi Aki, Salonkari Kimi, Suhonen niko, Tervaniemi Joonatan, Virkkunen Saku
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 Erillishaku:
Nora Jesse
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.

Kuljetuspalvelujen koulutusohjelma
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Anila Pentti, Föhr Niko, Helenius Tomi, Hiironen Mikko, Hiltunen Topi, Holappa Niilo, Häkkinen Kasperi, Häppölä Tuomas, Jokela Samuli, Jokelainen Sari, Juntunen Tero, Kepponen Asta, Kohonen Ilpo, Koljonen Aleksi, Koskinen Joni, Koskinen Tomi, Kotilainen Miska, Kuparinen Leevi, Laitinen Petro, Lilja Joonas, Lindberg Daniel, Lumislahti Sari, Manninen Kari, Meiseri Venla, Mellander Pyry, Myllymäki Jere, Mäkelä Aleksi, Nummela Kari, Nummela Otso, Nurmela Manu-Veikko, Nurminen Eetu, Närhi Linda, Ojanen Susanna, Oksanen Jasper, Paaso-Rantala Eemeli, Paloranta Tapio, Pelkonen Henrik, Penttinen Arttu, Pärhä Aaro, Rajala Jimi, Rinne Antti, Rinnesalo Veeti, Salminen Veeti, Salonen Roope, Seppä Julia, Talasoja Jere, Tapola Tomi, Tontti Tuukka, Törö Miska, Welling Jussi, Vilkman Paavo, Virtanen Petri
+ 12 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Nylund Ida, Ollila Sami
 
Laboratorioalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki 044 708 0030.
Yhteishaku:
Anttila Marjo, Forss Liisa, Laukkanen Pinja, Mahlakaarto Karla, Raiski Valtteri, Ranta-Merikari Sini, Ruhanen Anne, Salminen Camilla, Tähkänen Saana, Törölä Joona
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Aaltonen Miia, Kinnunen Päivi, Liljeström Petra, Peiponen Jussi, Sallinen-Nyang Nina, Veijalainen Tanja
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Logistiikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki, puh. 044 708 0030
Yhteishaku:
Baranovskiy Aleksander, Eskelinen Helenia, Havumäki Aleksi, Helvola Simo, Kohvakka Mico, Koskinen Matias, Kovács Niklas, Markoff Aleksi, Numari Tuomo, Ollikainen Niko, Paronen Ossi, Wallenius Juho
+ 8 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Wall Annika
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Muotoilu ja mallintaminen (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Kinnunen Annette, Kokkonen Vesa, Lahtinen Kerttuli, Määttänen Sanni, Neem Germo, Tuomisto Tiia
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
 
Pintakäsittelyalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki, puh. 044 708 0030
Yhteishaku:
Huhtala Piia, Jokinen Saija, Järvinen Niki, Kulju Iisa, Lehtimäki Mari, Lievonen Rasmus, Pafiti Maria, Partiainen Josefina, Pulli Anni, Ruuhijärvi Jami, Säärelä Heini, Takamaa Roosa, Villberg Karoliina, Vuorinen Minna
+ 6 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Forsman Laura, Notkola Joanne, Parviainen Eetu, Poutanen Kim

Puu ja muotoilu (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Banev Daniil, Lindqvist Meeri + 5 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Ijäs Niko, Mäentausta Juha, Peegel Margo
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Puualan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Aaltonen Jesse, Alanko Piia, Halme Lasse, Iso-Junno Jonna, Kankaala Kalle, Kivistö Teemu, Knaappila Jami, Kumpulainen Jere, Kuznetsov Janek, Körmöläinen Mikko, Lajula Marianne, Ratia Joonas
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Rakennusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen, puh. 044 708 1382.
Yhteishaku:
Aalto Valtteri, Aartolahti Niklas, Ahti Akseli, Alho Eetu, Eerikäinen Aleksi, Eskelinen Roosa, Haavel Marcus, Hautalampi Masi, Heinonen Tommi, Heinäjoki Simon, Hiltunen Anna, Holmström Joona, Huttunen Teemu, Hyttinen Eemeli, Immonen Essi, Immonen Santtu, Jokela Ville, Karilahti Jukka, Kemppainen Janne, Koskelo Aleksi, Koski Jaki, Koski Vili, Kuitunen Ilpo, Kuitunen Vesa, Kumpulainen Juho, Lamminen Benjami, Laukkanen Onni, Lehikoinen Joonas, Lehtinen Juho, Lehtonen Oskari, Majava Joona, Markkanen Anton, Marttila Roosa, Mattila Roope, Mäkimaa Joonas, Mäkinen Otto, Mäntylä Valter, Ojanen Juuso, Paakki Topi, Pakarinen Niki, Peltonen Aleksi, Petso Miko, Pihkola Jesse, Raivio Ilpo, Rantanen Jukka, Rask Patrik, Rellman Toni, Rossi Katja, Saario Samu, Sallmén Eetu, Siltala Miro, Sjöblom Nino, Taavila Joona, Taitto Samu, Tarvaala Antti, Taumala Aapo, Tiainen Matias, Tumppila Niclas, Vacklin Joakim, Vainio Ville, Valtonen Jere, Vikman Lassi, Vilander Juho, Vilkuna Jose, Vuorinen Jesse
+ 17 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hotokka Heikki

Sisustusrakentaminen (ympäristön suunnittelun ja rakentamisen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Anttonen Cristiina, Kotilainen Riikka, Kuparinen Miisa, Nieminen Sanna, Niskanen Katja, Paaso-Rantala Noora, Pölkki Reetta-Elisa
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Hannula Nor, Roivas Heidi, Viljakainen Katri
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pirkko Willberg, puh. 044 708 1595
Yhteishaku:
Ahlfors Jasmin, Ahtiainen Emma, Aitola Mia, al-Taji Neda, Ansa Eetu, Antonopoulou Danai, Aro Julia, Corrêa Vieira Rafaella, Frisk Siiri, Golub Polina, Hanhijoki Jenna, Hautaviita Pertti, Heino Hilla, Hellqvist Iida, Hintsanen Roope, Hokkanen Patrik, Huovila Pinja, Huovinen Mia, Hyrkäs Silja, Hyvärinen Nikita, Häkälä Kaisa, Hänninen Katriina, Jakomäki Riikka, Jarvansalo Sofia, Jarvansalo Susa, Juhola Inka, Jyräs Jenna, Järvinen Joona, Järvisalo Venla, Kaikkonen Silja, Kaivolainen Tiia, Kallio Henna, Karhunen Anniina, Karjalainen Essi, Karppinen Emma, Karvanen Roosa, Keskinen Erja, Ketola Annika, Kjeldsen Iina, Kjellberg Elina, Koitla Helena, Koivula Jutta, Koivunen Eevi, Kokko Ada-Emilia, Korppi Elmeri, Koski Senni, Krohn Kari, Käpölä Milja, Kärkkäinen Suvi, Köppä Iida, Laaksonen Sandra, Laine Teemu, Laurila Kiia, Lehtinen Nella, Lehtovaara Tuukka, Leivo Inka, Leppäsalo Ulla, Lindfors Matias, Lindqvist Nea, Liuksiala Joona, Maliranta Niko, Marila Mari, Mattila Tea, Mertsalmi Sonja, Miinalainen Remo, Mohammadi Marjan, Motturi Inka, Myller Roosa, Myllyoja Hannele, Mäkelä Anja, Niemikorpi Sofia, Nikkanen Heidi, Nyman Nita, Oiva Elise, Ojuri Veera, Olenius Anni, Orismala Teemu, Palo Henrietta, Palvanen Jutta, Pekkarinen Heidi, Pirhonen Riina, Pulkkinen Sara, Puoliväli Eveliina, Puranen Heli, Pyykkö Eveliina, Rantala Janika, Rantatupa Venla, Rautiainen Henrik, Reponen Roosa, Riikonen Neea, Rimpiläinen Markus, Ristolainen Jonna, Ryynänen Tiia, Rämö Krista, Saarinen Lotta, Savolainen Janita, Sevgili Derya, Siivinen Rebecca, Sipilä Mona, Suhonen Julianne, Suolanen Hele, Säärelä Vilja, Tammi Annika, Tammivuori Jenny, Tanhula Titta, Tapio Minnie, Tarvainen Julia, Tauriainen Jenna, Torvinen Jemiina, Tuominen Nora, Tuominen Riia, Ulmanen Oona, Vainikka Anni, Valjakka Hanna, Valkama Riikka, Wallenius Ida, Veko Eetu, Westerlund Elli, Viljanen Veera, Virtanen Tinka, Wuolijoki Juho
+ 29 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Talotekniikan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Virpi Sallinen, puh. 044 708 1382.
Yhteishaku:
Halttunen Alex, Hartonen Konsta, Häme Niko, Kleemola Samuli, Kuortti Niklas, Lahti Pate, Lankinen Topi, Majuri Eetu, Makkonen Oskari, Parikka Teppo, Rask Jere, Riipinen Aleksi, Rossi Ossi, Sinivaara Mikko, Tontti Tommi, Vauhkonen Tino, Vidgren Aleksi
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Leino Mikko
 
Teknisen suunnittelun perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki, puh. 044 708 0030
Yhteishaku:
Altay Elif, Finsk Sini, Hutri Elisa, Kumpulainen Jesper, Kuoppala Suvi, Laine Jami-Petteri, Lappalainen Jani, Mäkelä Aatu, Ojanperä Tomas, Rantti Onni, Saarinen Erno, Tonteri Mikko, Yildirim Kübra
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Heikkilä Sanna, Hokka Heli, Miettinen Minna, Pimanova Julija, Rantanen Enni, Villberg Kalle
+ 2 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 
Tarpeistonvalmistus (tuotteen suunnittelun ja valmistuksen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Hägg Sissi, Kantola Jenny, Raita Ulrika
+ 1 valittu, jonka nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Heikkinen Lotta, Mäenpää Roosa, Nurkka Sanna, Varila Ulla

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
Yhteishaku:
Forssell Joseffiina, Kondas Grätli, Lohioja Inka, Lång Sani-Mikaela, Nurminen Jesse, Olli Tiia, Taavitsainen Miisa
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
Erillishaku:
Bayer Manuela, Ijäs Paula, Svensk Anu

Viherrakentaminen (ympäristön suunnittelun ja rakentamisen oa.)
Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Petteri Vasamäki, puh. 044 708 0030
Yhteishaku:
Sulka Sofia, Tiainen Sonja, Ziradi Jasmina
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
 

Nastola, lukiokoulutus

Lisätietoja opiskelijavalinnasta antaa:
opintosihteeri Pia Juvonen, puh. 050 538 2386
 
Nastopolin lukio
Kuukka Julia, Haimi Artem, Peltola Seela, Räisänen Milja, Suokas Seela, Saarnio Henrik, Kulonen Oskari, Niemi Verna, Lindqvist Erika, Lehmusto Silja, Nieminen Hanna, Yildirim Abdullah, Vuorinen Miko, Kuha Jenna, Pahla Anton, Westerholm Heidi
+ 3 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.

Nastopolin lukio, tekniikkalinja
Mäkelä Aleksi, Niilola Veera, Nieminen Nico, Hietamäki Ville, Inkeroinen Ella, Jokiniemi Markus, Kaartinen Otto, Eskelinen Luca, Piironen Teemu, Kotilainen Eetu, Kinnunen Niklas, Lautala Leevi, Laine Jaakko, Aalto Tino, Vänskä Aleksi, Korppi Matias, Roponen Veikka, Kumpulainen Niklas, Kelo Olavi, Ahvenainen Taavi, Leinonen Joni
+ 4 valittua, joiden nimeä ei julkaista netissä.
http://www.facebook.com/salpaus
http://www.twitter.com/salpaustweet
http://instagram.com/koulutuskeskussalpaus#
https://www.snapchat.com/add/salpaussnap
http://www.flickr.com/photos/koulutuskeskussalpaus
LinkedIn
http://www.youtube.com/user/KoulutuskeskSalpaus
http://www.salpaus.fi/Sivut/rss.aspx